ANLAMSIZ

Yaşadığımız hayatın içinde geçen olaylara karşı verdiğimiz tepkilerle birlikte bize yansıyan zararların bizi artık isyanın eşiğine getirmesi öyle can sıkıcı bir durum ki. Hani istediğimiz bir düzeni kuramamış olmaktan yorulduğumuz kadar başka hiçbir şey yormamıştır bizi eminim.

Kaçıp uzaklaşmak isterken daha çok içine girdiğimiz, çırpındıkça sürükleyen bir bataklığın ortasında ıssız ve sessizlik için bekliyoruz. Her şeyin üst üste geldiği zamanlarda edindiğimiz tavırlara anlam veremeyenlerin yaşadığımız herhangi bir soruna çözüm bulmasını veya o sorunu çözmesini beklemek de acizlikti kesinlikle. Aynı hatayı tekrar tekrar yapmak zaman içerisinde insanın benliğinde öyle bir tahribata neden oluyor ki artık tek isteğiniz suyun yüzeyinde dalgaların eşliğinde sürüklenip gitmek oluyor. Hani artık hiçbir şeyin öneminin kalmadığı, içinizde yaşadığınız yorgunluğun bizi tükettiği anlarda düşündüğümüz o istek.

Şu aralar böyleyim aslında ben de. Tüm yıpranmışlığımla yaşama tutunma gayreti içerisindeyken bile son bir adımla su yüzeyinde dalgalara kendimi bırakmanın vakti midir? diye kendi kendime soruyorum. Aslında tam da vakti. Sürekli kayıp yaşarken maddi ve manevi dünyamda bir kez olsun kazanç olmasa da kaybın önüne geçmek bile yapılması gereken yegane iştir. Vazgeçmek değil, ama insan kendini koruma altına almalı bir yerde.

Anlamsızlaşan tüm şeylerin içinde başka bir soruna, başka bir mutluluğa, başka bir yeni şeye ihtiyacın kalmadığı o vakit aslında kararı verdin. Verdiğin kararın icrasında derin düşüncelere dalıp kaçınmak yakışmıyor. Dalgaların o söz dinlemez akışı üstünde savrulmak varken kalıp kalıp olmuş bir yaşama kendini hapsetmek de neyin nesi? Saçmalık. Anlamsız. Anlamını yitirmiş. Artık hiçbir önemi yok. Ne yeni bir kötülüğün ne yeni bir iyiliğin bir karşılığı kalmadı benliğinde sen de biliyorsun bunu. Artık vakit tamam. Yılların tahribatını üzerinden atmanın kolay olmadığının farkına var. Ama bu tahribatın devam etmemesi için de yapman gerekenlerin farkında ol. Farkındalık, içimizdeki yaşama tutunma arzusunu kamçılayan bir ateş gibi sarsın tüm benliğini. Vazgeçmek değil bu, vazgeçmek yok. Yorgunluk. Dinlenmeye vakit ayırmalı. Dinlenme vakti. Selametle…

YORUM EKLE

banner128