ARTIK YALNIZ DEĞİLİZ

Toplumsal yaşamda ruhsal bakımdan yalnız kalmanın ezikliği içinde bunalan insanlara, sağlıklı yol haritasını verenleriniz yoksa, karmaşık bir labirentten çıkarak bir dizi güzellikleri görme şansınız yoktur. Düşünce merkezinizin kapıları kapalıysa, yaşamın doğrularını doğru olarak yorumlama şansınız yoktur. Bir dizi güzel yeteneklerinizi de hayata geçiremezsiniz…

Bu ve benzeri olaylarda ruhsal rahatsızlığınız var ise yaşamınızı toplumsal güzelliklere uyduramazsınız, yalnızlığa mahkum olursunuz.

Yaşamın değişen evreleri içinde hiçbir şey ilk günkü gibi değil. Yaşam içinde kazanılan bilgi ve becerilerin yarattığı tecrübelerin oluşturduğu bilim ve fen sarmalında gelişen teknolojiler yaşamı kolaylaştıran yol haritasında yeni buluşların fidanlarını dikmiş, şifa meyvalarını topluma sunmuştur. İşte bunlardan biri de TOPLUM RUH SAĞLIĞIDIR.

Toplum hizmetine kurulan birçok tesisin, hizmet alanı genişleterek işlevini yerine getirebilmesi için toplumun desteğine ihtiyaç olduğu bir gerçektir.

Bu bağlamda ruhsal hastalığı olan şifa arayan bireyler adına sivil toplum etkinliklerinin geliştirilmesi için TOPLUM RUH SAĞLIĞI GÖNÜLLÜLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ KURULMUŞTUR.

Bu konuda yapılan bilgilendirme toplantısında ‘SEVGİ DOLU BİR DÜNYADA NEDEN KAFESLER OLSUN! GELİN MUTLU BİR DÜNYA KURALIM!’ DİYEN SESİ DUYALIM!!!

YORUM EKLE