Aydınlığa Açılan Pencere

Nasıl ki; Güneş girmeyen eve doktor girer demiş soğuk uzmanları. Umut için de düşünüyor olmalılar. Umut yoksa geleceğe açılan pencereler kapalı, hayaller kör karanlıkta birer birer kayboluyor demektir. Her yenilginin geleceğe açılan bir umut kapısı vardır. Orada geleceğe yönelik güzelliklerin fotoğrafı renklenir. Orada, kendiniz, ülkeniz için iyi niyet duaları vardır, sağlık vardır. Orada yurtta ve cihanda sulh vardır. Kardeşlik vardır.

Peki yaşam böylesi iyi niyetli toz pembe olarak mı tecelli eder? Orada kan emici, çok kollu vampirler yok mudur? Orada toplumun bütün bireyleri benim gibi düşünecek diyen, dayatmacı sapıklar olamaz mı?

Güneş her zaman aydınlık yüzünü göstermez. Zaman zaman kara bulutlar kapatır önünü. Yağmur bulutlarıdır onlar. Bereketi bolluğu işaret eder. Bütün bunları birbirinden ayıran sezgi, antenlerini çok iyi kullanan ehil uzmanlarıdır. Böylesi tehlikeyi ilk sezen ve önlem olmasını bilen uzmanlardır onlar. Bir anlamda toplumun huzurunu sağlayanlardır.

Yazıma aydınlığa açılan pencere diye başladım. 2016 yılını, acı tatlı anıları uğurlarken, 2017 yılına ait olan penceresini açarak, yeni umutlarla dolu havayı çekmeye hazırlanırken, nefesimin kurduğunu hissettim. Kendi aklını kullanmaktan aciz, dolma akıllı insan kılığındaki kan emici yaratıklar, ilahi adalet adına insanları katlederken, ilahi adalete en büyük ihaneti yaptıklarının farkında değiller.

Toplumun ortak kararları olan beşeri kuralların dışında hiçbir kimse bireyin davranışlarını belli bir kalıba sokma dayatmasında bulunamaz.

Yaşanan olumsuzlukların son olması dileğimle ölenlere rahmet yaralılara acil şifalar, acılı annelere sabırlar diliyorum.

YORUM EKLE

banner128