AYDINLIĞA AÇILAN PENCERE

Kainatı yaratan yüce güç dünya dediğimiz yer küreyi yaşanabilir aksesuarla donatmış. Yaşanabilir havayı suyu ve toprağı emanetçi konumunda bulunan canlıların hizmetine sunmuş. Her birine uygun mevsimlerde güzelliklerle donatmış. Hayvanları ve insanları farklı konumlarda yaşam hakları tanıyarak doğada yer vermiş. Bütün bu oluşumlarda insanlara kendi yaşamlarını yönlendirecek yaşamlarının projelendirebilmeleri için beyin dediğimiz bir düşünce merkezi oluşturur, sorunlarını çöz, yenilikleri uygulamaya koy. Kendi başına yeterli olamadığında ortak akıl denilen çoklu aklı uygula.

Dünyanın oluşumu ve insanlığın var oluşunda günümüze hiçbir şey ilk günkü gibi değil. Yaşamı kolaylaştıran yeni buluşlar günümüz teknolojisini, beraberinde sanayi devrimini sonuçta bilgi işlemi gündeme getiriyor…

Bütün bu değişimin ana hamurunda eğitim vardır. Bireysel ustalık vardır. Deneme sınama yöntemleri vardır.

Abuldamadan yürümenin imkansızlığını bilen Bolu Bağışçılar Vakfı Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi Sn.Haldun Taşman’ın annesi Zehra Taşman anısına Bolu’ya hediye ettiği Merhume Zehra Taşman Eğitime ve Kadına Destek Programının Bolu’nun önceliklerine göre şekillenmesi  için Bolu’nun sivil toplum kuruşları temsilcileri, kurum temsilcileri, akademisyenleri ile orak akılla karar verilmesi için bir çalıştay düzenlendi. Programda masa başı çalışmalar ve grup toplantıları yapıldı. Çalışmalarda ana tema öğretmenlik, ebeveynlik ve kadına destekti.

Üç ana başlıkta toplanan Öğretmenlere Destek – Kadınlara Destek- Ana Babalar Destek.

Masalar onar kişilik gruplardan oluştu ve dönerliydi. Sonucun görüşlerin değerlendirilmesinden sonra basına açıklanacağı söylendi. Bu vesileyle içindeki özlemi ölümünden sonra da gideri var olması nedeniyle mekanının cennet olması dileğim. Allah’ın rahmeti üzerine olsun diyorum.

Aydınlığa açılan pencereniz hiç kapanmasın.

YORUM EKLE

banner133

banner129