AYDINLIĞA AÇILAN PENCERE

Kainatı yaratan yüce güç dünya dediğimiz yer küreyi yaşanabilir aksesuarlarla donatmış. Yaşanabilir havayı suyu ve toprağı emanetçi konumunda bulunan canlıların hizmetine sunmuş her birine uygun mevsimlerde güzelliklerle donatmış. Hayvanları ve insanları farklı konumlarda yaşam hakları tanıyarak doğada yer vermiş. Bütün bu oluşumlarda insanlara kendi yaşamlarını yönlendirecek yaşamlarının projelendirilebilmeleri  için beyin dediğimiz bir düşünce merkezi oluştur, sorunlarını çöz, yenilikleri uygulamaya koy. Kendi başına yeterli olamadığında ortak akıl denilen çoklu aklı uygula.
Dünyanın oluşumu ve insanlığın var oluşundan günümüze hiçbir şey ilk günkü gibi değil. Yaşamı kolaylaştıran yeni buluşlar günümüz teknolojisini  beraberinde sanayi devrimini sonuçta bilgi işlemi gündeme getiriyor..
Bütün bu değişimin ana hamurunda eğitim vardır. 
Abıldamadan yürümenin imkansızlığını bilen Bolu Bağışçılar Vakfı kurucu mütevelli üyesi Sn. Haldun Taşmanın annesi Zehra Taşman Eğitime ve kadına destek programının Bolunun
Önceliklerine göre göre şekillenmesi için Bolunun Sivil Toplum kuruluşları temsilcileri, Akademisyenleri ile ortak akılla karar verilmesi için bir çalıştay düzenlendi. Programda masa başı çalışmalar ve  gruptaplantıları yapıldı. Çalışmalarda ana tema Öğretmenlik,Ebeveynlikve kadına destekdi. 
Üç ana başlıkla toplanan Öğretmenlere destek – Kadınlara Destek- Ana Babalara destek.
Masalar onar kişilik gruplardan oluştu ve dönerliydi sonucun görüşlerin değerlendirilmesinden sonra başına açıklanacak söylendi. Bu vesileyle içindeki özlemi ölümünden sonra da gideriyor olması nedeniyle mekanının cennet olması dileğim Allah ın rahmeti üzerine olsun diyorum..
Aydınlığa açılan pencereniz hiç kapanmasın..
YORUM EKLE

banner133

banner129