BAŞBAKAN YILDIRIM’IN BOLU GAFLARI

Başbakan Binali Yıldırım bir yıl aradan sonra tekrar Bolu’da AK Parti seçmenlerine hitap etti. Başbakan nedense Bolu’ya her gelişinde gaf yapmaktan geri kalmıyor. Mart 2017’de Başbakan Yıldırım, seçmenlere hitap ederken vatandaşlara kürsüden, ‘Bolu beyinin torunları’ diye hitap ederek, Bolu halkına zulüm eden Bolu Beyini adeta övmüştü. Seçmenler ise bu gafı hiçbir şey yokmuş gibi sevinçle alkışlamıştı. Başbakan bir yıl aradan sonra 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için Cumartesi günü İzzet Baysal Caddesinde yine seçmenlerine hitap etmek için bir buçuk saatlik gecikmeyle kürsüye çıktı. Seçmenlerin kulakları artık başbakanın söyleyeceği sözlerleydi. Başbakan kürsüye çıktı, başladı ilçeleri saymaya. Saydı saydı sıra aşçılar diyarı Mengen ilçesine geldiğinde olanlar oldu. Ne mi oldu? Mengen bir anda İzmir’in ilçesi Menemen oldu. Başbakan kürsüden, “Sevgili Menemenliler” diye halka seslendi. Bir Allah’ın kulu da çıkıp, Başbakanım burası Bolu İzmir değil, bizim böyle bir ilçemiz yok demedi. Peki ne mi yaptı seçmen? Bunu bile alkışladı. Başkanın Binali Yıldırım’ın aklı bence İzmir’de kalmış. Neden mi kalmış, söyleyeyim. Başbakan 24 Haziran seçimlerinde İzmir birinci bölge birinci sıradan AK Parti adayı, bir de Menemen İzmir’in ilçesi ondan galiba. Başbakan bir yıl içerisinde 2 defa yaptığı gaflarla gündeme damgasını da vurmuş oldu.

22 Mayıs tarihinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, aynı alanda aynı yerde miting gerçekleştirmişti. Başbakan’da Cumartesi günü aynı yerde miting gerçekleştirdi. Ben buradan kimin mitingi daha kalabalık kimin ki az diye yorum yapmayacağım. Her iki mitingi de Bolu halkı geldi ve yerinde gördü. Yorumu sizlere bırakıyorum. Ama Başbakanın mitinginden gözüme takılanları da yazmadan edemeyeceğim. Miting saat 13.00’de yapılacak Başbakan seçmene seslenecek denildi. Saat 13.00 oldu, alanda çok az sayıda seçmeni gördüm. Saat 14.00 oldu, bir anda alanda görevli olan polis memurları ve diğer görevliler hareketlenmeye başladı ve yine bir anda gürültüler çıkmaya başladı. Soylu pastanesinin önüne kadar olan güvenlik için konulan demir bariyerler, büyük bir gürültüyle yaklaşık 50 metre ileriye yani Başbakanın sesleneceği platforma doğru çekildi. Buna o anda anlam veremedim. Sonradan anladım ki beklenen kalabalık oluşmamış ve alan daraltılmaya gitmiş.

Başbakan Binali Yıldırım, halka hitap ettikten sonra kürsüden Bolu Milletvekili adaylarının isimlerini söyleyip onları kürsüye çıkarttı. Birinci sıra adayı Arzu Aydın’ı tanıttı. Seçmenden tık yok, alkış yok. Küskünlük mü var acaba? Anlamadım. Neyse, seçmene baktım, hiç mi hiç heyecan yok. Genç AK Partililerin bile sesi çıkmadı. Neyse bunu da geçelim. Başbakan daha kürsüde ve konuşmasını sürdürüyor, ama bir anda seçmenlerin birçoğu daha başbakanın konuşmaları bitmemesine rağmen, alanı terk etmeye başladı. Buna da anlam veremedim. Her şey birinci sıra adayı Arzu Aydın’ın isminin Başbakan tarafından telaffuz edilmesinin ardından oldu. Hiç mi hiç heyecan göremedim. Ben gördüğümü ve bildiğimi yazmakla mükellef olduğum için doğruları yazdım.

CHP KURMAYLARI DA ORADAYDI

Başbakan Binali Yıldırım’ın, saat 13.00’de yapacağı miting öncesi CHP kurmayları alanın çevresindeydi. Saatler 13.30’u gösterdiğinde CHP İl Başkanı Kazım Karsu ile CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, yüzlerinde oluşan tebessümle, alanı inceliyor ve gözlem yapıyorlardı. Ben de bu anı cep telefonum ile görüntüledim. Elimde belge olsun, sallıyor demesin kimse diye. Başkan Karsu, bana sordu; “Nasıl buldunuz AK Parti katılımını, seçmenin ilgisini” diye ben buna tabi ki cevap veremedim. Aslında her şey ortada, bana da yorum yapmak düşmezdi ve düşmedi de. Ama şunu gördüm, her iki Başkanın da o gülen yüzleriyle alandan ayrılmalarını. Şimdi beni şu merak aldı. Şu an Başbakan olan Binali Yıldırım’ın, Bolu’ya bir dahi gelişinde nasıl bir gaf yapacağı. Bu sefer de hangi ilçeyi hangi ilin ilçesiyle karıştıracak diye merak eder oldum. Hayırlı seçimler dileğiyle.

YORUM EKLE

banner133

banner128

banner129

banner124