Ben de Adayım.

 

Evet ben de Bolu belediye başkanlığına adayım.

Hemen merak ettiniz, acaba hangi partiden diye.

Partiden önce yapmak istediklerimi sıralamak istiyorum.

Beğenin yada beğenmeyin, Bolu’ya  SayınAlaaddin Yılmaz tarafından epeyce altyapı yatırımı yapıldı.

Bunların bir kısmını yıllarca tartıştık. Mesela cici taksi kavşağını az eleştirmedik. Neyse ben burada yapmak istediklerimi açıklamak istiyorum.

Birinci  işim başkanın ilk döneminde ele aldığı ancak bu güne kadar çözemediği Pazar yeri sorununu halledeceğim. Böylece pazartesi kilitlenen trafik de rahatlamış olacak.

Her şeyden önce adalet diyorum. Nasıl mı? Beni kızdırdıkları zaman yada eleştirdikleri zaman ertesi gün kapısına zabıtaları gönderip, işyeri ruhsatın var mı demeyeceğim.

Belediyede çalışan bürokratlara kapasitesine göre çalışma performansına göre, uzmanlık ve kabiliyetine göre yeniden iş bölümü yapacağım. Hiç kimse bana adil davranılmadı haksızlık yapıldı diyemeyecek. Ayrıca çalışanları motive edici çalışmaları da başlatacağım.

Yasal altyapısını araştırıp bir engeli yoksa belediye kaynaklarından ve çalışanların aidatlarından bir fon oluşturup üyelerine kredi kullandıracağım.

Fuzuli harcamaları kısıp tasarruf miktarı kadar su faturalarına indirim olarak yansıtacağım.

Tarım arazilerini yapılaşmaya kapatacağım. Arazi sahiplerinin tarımsal üretim yapmalarını destekleyip teşvik edeceğim. Organik tarım ve bolu patatesi gibi tarımsal üretimi teşvik edip E-Ticaret kanalıyla pazarlamasına yardımcı olacağım.

Şehirleşmeyi şehrin kuzeyine otobanın üzerine çekeceğim. Bu sayede geniş yollar, parklar, yeşil alanlar ve otoparklar yapılabilecek.

Ekonomik sıkıntı atlatılır atlatılmaz, bu alana belediye çalışanları için bir rezerv alanı ayırıp, isteyen personelimizi ev sahibi yapacağım.

Bu alanda dubleks, villa, az katlı ve çok katlı yerleşim alanları oluşturup karmaşık değil ahenkli bir mimari yapılaşma planlayacağım.

Belediye borçlarını bitirinceye kadar bütün ıvır zıvır yatırım ve ödemeleri iptal edeceğim.

Partimin her türlü siyasi isteklerini kamu yararı yoksa geri çevireceğim ve bu konuda taahhüt isteyeceğim.

Şehre göçü engellemek için çevredeki yakın köylere özellikle ulaşım hizmeti ve belediye hizmetlerini yaygınlaştıracağım.

İlk önce ve acil olarak su, kanalizasyon, Telekom, doğal gaz ve elektrik hatlarının bir envanterini çıkaracağım, bu tesislerin mevcut yaşları, yenileme periyotları, acil yapılması gerekenleri bir bilgi bankasının veri tabanında toplayacağım. Acil durumlar dışında hiç kimse belediyenin ilgili biriminden izin almadan hiçbir çalışma yapamayacak.

Turizm Bolu için gelecek vadeden bir sektör olacaktır. Kentimizin turistik bölgelerinin gerek ulusal gerekse uluslararası alanda tanıtım atağı başlatacağım. Büyük bir misafirhane yapıp makul bir ücretle özellikle kamu çalışanlarına ucuz tatil yapma imkanı sağlayacak, aynı zamanda da belediyeye gelir sağlayacağım.

Daha bir dizi projeler kafamda dolaşıp duruyor. Bu saydıklarım fazla bir bütçe istemeyen projeler. Para olsa daha neler neler yapılır.

Adaylığıma gelince;

Birincisi halk adaydan önce partiye oy veriyor. Bana oy vereceklerini hiç sanmıyorum.

İkincisi benim gibi muhalif yönü ağır basan birisini kabul edecek parti var mıdır acaba?

Benim bir işim, hatta para kazanamasamda birkaç tane işim var. Bir taraftan da emekliliğim geldi geçiyor. Siyaset benim neyime.

Yukarıda saydığım konularda mevcut adaylar beğendiklerini alabilirler hatta daha da geliştirebilirler. Fikirlerimin hayata geçmesinden memnunluk duyarım.

Başkan adayları isterse de parti farkı gözetmeden seve seve daha fazla katkı sağlarım.

Bolu hepimizin.

YORUM EKLE