BİR DELİ RÜZGÂRDIR ESER HA ESER

Mevsim bahar. Gün, günlük güneşlik. Hava sıcak. Memuriyete ilk yolculuğun mutluluk veren havasıdır bu. Yolcunun heyecanını yumuşatır sevinç gözyaşları. Bir rüzgârdır sürüklenirsiniz hayallerini kurduğunuz bilinmezliğe. Dümdüz engelsiz bir yoldur. Yürür ha yürürsünüz umutla.

Memuriyettir bazen yollar çatallaşır. Sert virajlar çıkar önünüze. Hava da bozmuştur. Rüzgâr atmıştır bir kuytuya orada soluklanmaya başlarsınız belli bir süre. Gerçek yaşam başlamış pek fazla kullanım gücünüzün olmadığı bir direksiyon simidi kalmıştır elinizde. Ona da çoğu kez rüzgârın gücü yön verir.

Yıllar yılları kovalar, bulunduğunuz alanda doğru ve yanlışlarda rehberlik göreviniz başlamış hizmette bir bilen olmuşsunuzdur ama tekrar esmeye başlar o toz kaldıran rüzgâr. Kimi bir başka yere kimi de, adeta son noktayı koy dercesine başlatırlar emeklilik işlemlerini.

İşte Sn. Necdet Özeroğlu Sn. Ayhan Kartlı Sn. Nurullah Ertaş zaman zaman rehberimiz, zaman zaman dert ortağım olan Vali yardımcılarım görevlerine, bir başka yerlerde devam edecekler. Güle güle demenin. Hoş geldin demekten daha zor olduğunu bir defa daha yaşadım. Kendilerine yeni görev yerlerinde sağlık ve başarılar diliyorum.

Necdet Bey emekli olacağını ifade etti. Ailecek sağlıklı ve mutlu gelecekler diliyorum. Güle güle saygı değer dostlar, güle güle…

YORUM EKLE