BİR DOSTUN ARDINDAN

Gidip de gelmeyeceğini bildiğimiz bir dostun arkasından son sözler yaşlı gözlerle iyi biliriz! Varsa hakkımız helal olsun der, uğurlarız ebedi yolculuğuna. Geriye kalan anılardır. Onlarla tamamlarsınız hayatın geri kalan kesitini.
Dostluklar vardır akıp gideceğini bilir yazmazsınız su üzerine. Dostluklar vardır, kazıyıp yazamazsınız sevginizi buz üzerine. Bilirsiniz güneş açar buz erir akar gider.
Dostluklar vardır yazamazsınız sevginizi yeşil yaprak üzerine. Bir gün sararır rüzgâr savurur kara toprak üzerine. Sevgi; karışır toprağa…
Dostluklar vardır. Sevgisi yazılıdır yürek üzerine anılarda yaşatılır. O düşüncelerinizde yaşar. O, çalışma hayatınızda yeni oluşumlarda rehberiniz olur.
İşte Adnan Derici kadim dosttur benim için. O artık yok. Onu yandan çarklı gülüşü, candan ve samimi bir merhabası, bir nasılsın demesini birebir duyamayacağız. Ama sevgisi içimizde yaşayacak. Sesi kulaklarımızda, yankısı tatlı bir seda olarak kalacaktır.
Güle güle kadim dost. Allah rahmeti üzerine, mekânın cennet olsun. Geride bıraktığın ailene sabırlar…
YORUM EKLE
YORUMLAR
M. Birdal ESEN
M. Birdal ESEN - 4 yıl Önce

sayın namdar hocam;
kendinize has o güzel üslubunuzla dost sevgisini ne güzel anlatmışsınız. adnan derici için yazdığınız kısa ama öz yazınız için size sonsuz teşekkürler. sağlığınız ve sevginiz daim olsun. gönülden sevgi ve saygılarımla...

banner128