0.41’lik dilime girerek 1. oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada koruyucu aile hizmetinden yararlanan kızımız M.D.’nin 0.41’lik dilime girerek Türkiye genelinde bakım altındaki çocuklar arasında birinci olduğunu bildirildi.

0.41’lik dilime girerek 1. oldu

Haber: N. Halid Altundal

İlimizde koruyucu aile hizmetinden yararlanan kızımız M. D. bu sene Liseye Giriş Sınavından aldığı puanla 0,41 yüzdelik dilime girdi. M.D. aldığı puanla Türkiye çapında bakım altında bulunan tüm çocuklar arasında 1. oldu.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından geçtiğimiz gün 81 ilde başarı gösteren bakım altındaki tüm çocuklarımıza gerçekleştirilen toplantıda Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Vekili Uzm. Dr. Orhan Koç ile Eğitim ve Toplumsal Destek Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan tarafından M.D. tebrik edilirken gösterdiği başarı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün gururu oldu.

İl Müdürü Bekir Koçyiğit ise hem kızımıza hem de M.D.’nin başarısına katkı sağlayan koruyucu aileye teşekkür etti. Koçyiğit, M.D.’ye bundan sonraki eğitim hayatında başarıların devamı konusunda temennilerini ileterek koruyucu ailelerin ve çocukların yanında olmaya devam edeceklerini bildirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhsin
Muhsin - 2 yıl Önce

M.D çok çalışarak,hedefine kilitlenmeyi başaran bir kızımızdır.Bu örnek davranışı tüm öğrencilerimize anlatılmalıdır.Kendisine ve koruyucu ailesine bundan sonraki yaşamlarında başarılar temenni ediyorum.Kızımızın başarısı bizleri fazlasıyla onurlandırdı.Emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.M.D hedefine kilitlenmeyi ihmal etme sen daha fazla olanı başarabilecek bir güçtesin.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124