"09 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü"nde Vali Yardımcısına Ziyaret

"09 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü" münasebetiyle Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri 42 yıl sigara içen ve 7 ay önceKanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi(KETEM)e giderek sigarayı bırakan Bolu Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu'nu ziyaret etti. Vali Yardımcısı Loğoğlu, sigaranın sağlık için zararlı olduğunun altını çizerek herkesin sigarayı bırakmasını tavsiye etti.

"09 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü" münasebetiyle İl Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkililerinin Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu'nu ziyaretinde İl Sağlık ve Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mahmut Arık, İl Tütün Koordinatörü Neşet Yaşlı ve Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Şube Müdürü Dr. Esra Uca hazır bulundu.

"SİGARA KULLANAN HERKESE SİGARAYI BIRAKMALARINI TAVSİYE EDİYORUM"

42 yıllık bir sigara tiryakisi olduğunu belirten Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu, "42 yıllık bir sigara tiryakisi olarak yaşam kalitemdeki meydana gelen düşüş sebebiyle sigarayı bırakmam gerektiğine karar verdim. Bu nedenle Sigara Bırakma Merkezi'ne giderek oradaki sağlık personelinden gerekli desteği aldım. İlaç tedavisi ile kısa zamanda sigarayı bıraktım. Halen 7 aydır sigara kullanmamaktayım. Sigara kullanan herkese sigarayı bırakmalarını tavsiye ediyorum" ifadelerine yer verdi.

"SİGARAYI BIRAKMAK İSTEYENLERİN KETEM'E MÜRACAAT ETMELERİNİ İSTİYORUZ"

Hem "09 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü" münasebetiyle hem de sigarayı bırakan Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu'nu tebrik etmek amacıyla ziyarete geldiklerini ifade eden İl SAğlık ve Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mahmut Arık, "Ülkemizde sigara kullanma alışkanlığı çok fazla. Ama tütün ve tütünle mücadele kapsamında son yıllarda ciddi anlamda başarılar elde ettik. Tütün ve sigara kullanma oranlarını % 33'lerden % 27'ye kadar düşürdük. Dünyada sigara yasağını uygulayabilen tek ülke biziz. Sağlık Bakanlığımız her yıl Dünya Sağlık Örgütü'nden teşekkür almakta. Sayın Vali Yardımcımız Bolumuz için gerçekten güzel bir örnek oldu. Biz bütün daire müdürü arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza sigarayı bırakmalarını tavsiye ediyoruz. Sigarayı bırakmak için Abant İzzet Baysal Merkez Devlet Hastanesi'nde bulunan KETEM Merkezine müracaat etmelerini istiyoruz. Oradaki Sigarayı Bırakma Polikliniğindeki hekim arkadaşlarımız muayenelerini yaparak, ilaçlarını vererek kendilerine yardımcı olacaklardır. Ben bütün Bolu halkını ve özellikle de daire müdürü arkadaşlarımızı sigarayı bırakmaya davet ediyorum" dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128