1 kap yemekte sen koy

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil, son yılların en soğuk kış mevsiminin yaşandığı Bolu’da bir sosyal projeye imza attı. Evcil, soğuk hava da yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına sahip çıkmak için ‘1 Kap Yemekte Sen Koy’ adlı bir proje başlattı.

1 kap yemekte sen koy

Haber: Semih BAYKAL

Bolu, bu yıl Türkiye’nin en soğuk 3 ili arasına girdi. Bu soğuk havada sokak hayvanları da açıklıkla ve donma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil de bu soğuk hava da yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına sahip çıktı. Evcil, ‘1 Kap Yemekte Sen Koy’ adlı bir kampanya başlattı. Bu kampanya çerçevesinde Başkan Evcil, evde su bidonlarından yemlik yaptı. Bu yemlikleri de Bolu’nun 20 farklı noktasına bıraktı. 

“ALLAH'IN YARATTIĞINA MERHAMET ETMEYENE, ALLAH'TA MERHAMET ETMEZ”

Sokak hayvanlarının aç kalmaması için gerçekleştirdikleri bu sosyal projeyle ilgili Başkan Evcil bilgiler verdi. Evcil şunları ifade etti; “ Türkiye'nin en soğuk 3 ili içerisinde Bolu'da bulunmaktadır. Bu soğuk havalarda aynı dünyayı paylaştığımız sokak hayvanlarını unutmamalıyız. Bolu Ülkü Ocakları Olarak bu amaçla düzenlediğimiz "1 Kap Yemekte Sen Koy" etkinliğimiz kapsamında Bolu'da 20 farklı noktaya herkesin evinde kolaylıkla yapabileceği su bidonlarından yemlikler yaparak bıraktık. Kâinatın efendisi Hz. Muhammed (s.a.v.) buyuruyorlar ki "Sen yerde olanlara merhamet etki, gökte olanlarda sana merhamet etsin." Bu düz turla sizlerde camlarınızın önüne koyacağınız bir avuç yemle, sokaklara bırakabileceğiniz pratik birer kapla yüzlerce hayvanın hayatını kurtarabilirsiniz. Unutmayın Allah'ın yarattığına merhamet etmeyene, Allah'ta merhamet etmez” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 18:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haysev
Haysev - 5 yıl Önce

tebrik ederim,cok güzel bir kampanya

SIRADAKİ HABER

banner128