1 Mayıs İşçi ve emekçi bayramı!!!

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Türkiye genelinde olduğu gibi Bolu’da kutlandı. Ne var ki bir çok işçi bayramı tatil yaparak kutlarken, Bolu Belediyesi Temizlik İşlerinde gören yapan kadın temizlik işçisinin yürüyüş sırasında bu fotoğrafı tüm gerçekleri ortaya serdi.

1 Mayıs İşçi ve emekçi bayramı!!!
Haber-Fotoğraf: Kasım ŞAHİN

Türkiye Kamu Sen, Türk İş Bolu Şubesi ve Belediye İş Sendikası Bolu Şubesi tarafından organize edilen 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlamalarına Bolu Belediyesi Temizlik İşlerinde çalışan kadın işçilerin yürüyüş sırasında yerleri süpürmesi damgasını vurdu.

Belediye meydanından başlayan yürüyüşe Yol İş Sendikasına üye işçilerde destek oldu. Belediye meydanından hareket geçen grup İzzet Baysal Caddesinde görev yapan Temizlik İşlerinde görev yapan işçiler göze çarptı. Bir kadın işçi tam Belediye İş Sendikası Bolu Şubesinin pankartının taşındığı sırada, caddeyi temizleme çalışmasını yapması, görenlerin kafasını karıştırdı.

Bir taraftan hem izin yapan hem de bayramı doyasıya yaşayan işçiler diğer taraftan aynı sınıftan olmalarına rağmen çalışmaya devam eden işçilerin durumu gözler önüne serdi. Bu durumu fark eden Bolulu vatandaşlar, hak, adalet ve eşitliğin böylesine bir bayramda bile olmadığını vurguladılar.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128