1 Mayıs’ta 50 işçi kovulacak

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz en büyük hayalleri arasında yer alan Büyüksu Deresi Islah Projesi, DSİ’nin ödeneği kesmesi sonrası durulmuştu. Projede çalışan 50 işçinin iş akdi 1 Mayıs itibarıyla feshedilecek.

1 Mayıs’ta 50 işçi kovulacak

1 Mayıs İşçi Bayramında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz en büyük projem dediği Büyüksu Deresi Islah Projesinde çalışan 50 Müteahhit firma işçisi işten çıkartılacak. Geçen yıl DSİ ile Bolu Belediyesi arasında yapılan protokolle Büyüksu Deresi projesi hayata geçmiş ve yüklenici firma olan Baytimur inşaat altyapı çalışmalarına başlamıştı. 2018 Haziran ayında alt yapı çalışmalarının bitmesine az bir süre kala DSİ’nin hak ediş rakamlarını ödeyememesi nedeniyle, yüklenici firma çimento, demir alamayınca çalışmalar durdurmak zorunda kalmıştı. Çalışmaları durduran müteahhit firma ihale nedeniyle çalıştırdığı elli işçiyi işten çıkartmak zorunda kaldı. Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan firma yetkilileri, “ihale şartlarının yerine getirilmemesi sebebiyle işçilerimizi işten çıkartmak zorunda kaldık. 1 Mayıs itibarıyla işçilerimizi işten çıkaracağız çok üzgünüz. Tüm çalışanlarımızın sosyal hakları en son kuruşuna kadar ödenecektir. İhale şartları sağlanmasa da biz çalışanlarımızın tüm haklarını eksiksiz ve zamanında ödeyeceğiz” dediler.

İşten çıkarılan ve 1 Mayıs İşçi bayramında işsiz kalacak olan işçiler ise büyük şok yaşadı. İşçilere ihale şartları oluştuğu zaman işlerine tekrar iade edileceği sözü verildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133