1 PUANA SEVİNEN HOCA!!!

Tekin Aytugar'ın Kaleminden

 1 PUANA SEVİNEN HOCA!!!

Boluspor ilk 8 haftada aldığı 9 puanla 10.sıradaki yerini korudu. Pazar günü rakibimiz olan Giresunspor ilk yarıyı 2-0 kapatınca Reha Hoca Denizli maçındaki kadroyu hiç bozmadan, tek forvetle çıktığı karşılaşmada ilk yarıdaki hatasını kendi sahasında tek forvetle oynanmayacağını rakip gösterince 32.dakikada Ali Dere-Kenan Şahin değişikliğine gitti. Bu değişiklikle doğruyu yaptı ve ikinci yarının hemen başında bulduğu iki golle de eşitliği yakaladı. İlk çıktığı sistemle kendi sahanda tek forvetle oynadığında rakibinin hücum için önünü açmış oluyorsun. Allah’tan becerisi az Giresun forvetleri ve kaleci Özkan’ın ikinci yarıda güzel iki, üç kurtarışı Reha Hocayı da kurtardı, 1 puanı da. Aldığımız 1 puana herkes sevinebilir ama maalesef ben sevinemedim. Ligdeki gerçek rakibimiz Giresun ve sonuç 2-2! Lig bitiminde olası bir puan eşitliğinde Giresun’daki maçta sonuç 0-0 da olsa bile ikili averajla Giresun bizim üstümüze çıkıyor. Geleceği düşündüğümüzde de hoca bu beraberliğe sevinmemelidir.

Sahamızda Manisa dışında galibiyetimiz yok. Şöyle bir araştırmam var onu sizlerle paylaşayım istiyorum. Böylelikle Boluspor’un ne kadar başarılı olduğunu görmenizi sağlayabilir, Boluspor’un ve rakiplerimizin oynadığı maçları, fikstür avantajlarını inceleyelim isterseniz. Ondan sonra da Reha Hoca’ya bir soralım “Hocam başarılı mısın, başarısız mısın?”  

Giresunspor aldığı 5 puanın 4 puanını deplasmandan aldı ve deplasmanda hiç yenilmedi. Alttaki takımların oynadığı maçlara baktığımızda ilk 6 içinde bulunan takımlarla maç yapmayan tek takımın Boluspor olduğunu görüyoruz. Bundan sonraki haftalarda rakiplerimiz kendilerine eşit rakiplerle mücadele ederken, biz ilk altı içinde olan, şampiyonluğa oynayan takımlarla oynayacağız. İnşallah o rakiplerden alabileceğimiz puanlarla, sıkıntı yaşamayız. Olası puan kayıplarında ilk yarıyı hiçte istemediğimiz bir yerde kapatabiliriz. İlk yarıda en az 19-20 puan almamız halinde bize nefes aldırır. 15 puan ve altı bize büyük sıkıntılar yaşatacağı aşikardır. Onun için Reha Hocanın Giresunspor’dan alınan 1 puana sevineceğine fikstür avantajını kullanamamanın hesabını vermelidir. Transferlerin %70’ini yaptığını ve bu transferlerden Nurettin Kuruoğlu’nun 18’de neden olmadığını, sakat sakat alınan Rekho’nun sezonu kapatmasını, İsa Demir’in haftalardır nerede olduğunu, geçtiğimiz haftalarda bağıra bağıra yediği İsa gibi bu hafta da Bilal’e bağırmalarının TV ekranlarına nasıl yansıdığını unutmamalı, hesap vermelidir! Sevgili Reha Hocam bugüne kadar kimse sana laf etmedi ama bundan sonra esas işin şimdi başlıyor. Her türlü eleştiriye, her türlü yoruma hazırlıklı ve dikkatli ol. Çünkü seni çok zor bir 6 hafta beklemektedir. Giresunspor gibi bir takımdan kendi sahanda 1 puan alıp bayram yapmak bence bir yanılgıdır.

Futboldan anlamayan başkanını ve yönetimini kandırabilirsin. Kusura bakma ama ben ve benim gibi düşünenlerin senin masallarına karnı toktur!!!Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER