banner120

10 dakikada değişir bütün işler

Bolu halkına “Size başbakanla 10 dakika birebir görüşme imkânı verilseydi ona neler söylemek isterdiniz? Sorusunu yönelttik. Ortaya oldukça çarpıcı cevaplar çıktı.

10 dakikada değişir bütün işler
 Haber; Ayşe Muş

 

Türkiye’de son aylarda yaşanan olaylar halkı sokağa döktü. Özellikle son bir aydır gezi parkı olayları yüzünden İstanbullular evlerine ve iş yerlerine gidemez oldular. Hükümete tepkilerini göstermek isteyen halk soluğu gece gündüz gezi parkında aldı. Hükümete desteğini göstermek isteyen kesim Başbakan Erdoğan’ın düzenlediği ‘Milli İradeye Saygı” mitinglerinde ona seslerini duyurmak istediler. Bolu Olay gazetesi olarak vatandaşlarımıza “Size başbakanla 10 dakika birebir görüşme imkânı verilseydi ona neler söylemek isterdiniz? Yönünde bir soru yönelttik. Ortaya oldukça ilginç cevaplar çıktı.

 

 

 

“Başbakandan Anarşiyi Durdurmasını İsterdim”

 

Mehmet Alan/  Ayakkabı Boyacısı

 

 

“Sayın Başbakanla 10 dakika görüşme imkânım olsaydı öncelikle bu ülkede anarşiyi durdurmasını, Türkiye’yi huzurlu ve güvenli bir yer haline getirmesini isterdim. Başbakan ortaklarıyla iyi anlaşıp diyalog kursun. Bu işler artık silahla olmaz, yıllardır verdiğimiz şehitlerin sayısını ben bile unuttum. Artık top tüfek devri bitti. Bunların başını bulup anlaşmalı. Başbakana sağlık konusunda güzel çalışmalar yaptığını söylerdim ama terör konusunda aynı şeyi söyleyemem. Çünkü gidişat kötüdür. Birde Gezi parkı olaylarıyla ilgili olarak sayın başbakana birkaç kelime söylemek isterdim. Bence hükümet Gezi olaylarında oldukça geç önlem aldı. Poliste kendini savunmak zorunda kaldı. Biri bana taş atsa sopayla saldırsa elim armut mu toplayacak elbette karşılık veririm. Bu olaylarda polisinde vatandaşında haklı olduğu yerler var fakat Polis zorda kalmayınca güç kullanmaz. Benim bir tas çorbam, biraz turşum, birde eşim olsun Bolu’yu verseniz istemem”

 

 

 

“Asgari ücret yükseltilsin”

 

Cevale Anık/ temizlik görevlisi

 

 

 “Bana Sayın başbakanla 10 dakika görüşme olanağı sağlansaydı öncelikli olarak asgari ücreti yükseltmesini isterdim. Şimdiye kadar geçimimi evlere temizliğe giderek gerçekleştirdim. Maddi açıdan çok şükür aç kalmadım ama 4 çocuk okuttum ve aldığım asgari ücret çoğu zaman yeterli gelmedi. O yüzden Başbakandan öncelikli ricam asgari ücreti yükseltmesi olurdu. Şuan net 804 lira olan asgari ücret en az 1200 tl olmalıdır.Bir de Gezi olaylarına değinerek Hükümet’in bu konuda yapması gerekeni yaptığını vurgulardım.Son olarak Sayın başbakandan okullarda alınan aidat ücretlerine bir çözüm bulmasını isterdim.4 çocuk okutmuş biri olarak hala okullarda her dönem aidat alındığını biliyorum.Söz konusu aidatları verebilen var, veremeyende var. O yüzden bu işlemin bir an önce sona erdirmesini söylerdim. Ayrılırken de ‘Sayın Başbakanım sizden çok memnunuz’ demek isterdim.

 

 

 

“ Özel ve Güzel yerleri satmasın”

 

 

Ümmiye Yaman/Emekli

    

 

Sayın başbakanı daha önce iki kez rüyamda görmüşlüğüm vardır. Kendisini çok sevdiğimi belirtmek isterim. Eğer kendisiyle 10 dakika birebir görüşme fırsatım olsaydı Türkiye’nin en büyük sorununun güvenlik sorunu olduğunu belirtirdim. Ülke genelinde olduğu gibi Bolu’ya da çok sayıda Suriyeli geldi, burada barınmaya başladı. Kendi memleketimizde huzurumuz kalmadı. Bu açıdan bakıldığında Başbakan’dan Türkiye’mizi Suriyeli mültecilerden arındırmasını isterdim. Terörü önlemek için aldığı önlemleri artırmasını söylerdim. Ayrıca Türkiye’nin özel ve güzel yerlerini satmamasını da ifade ederdim. Taksime yapılacak olan AVM ya da topçu kışlasının da başka bir yere yapılmasını belirtirdim. Çünkü insanlar Bolu’da olduğu gibi İstanbul’da da nefes almak istiyorlar. Benim oğlum memur hem de iyi bir yerde memur fakat borçtan iki yakası bir araya gelmiyor. Ben de Bağ-Kur emeklisiyim oğluma elimden geldiğince destek vermeye çalışıyorum fakat oda yetmiyor. O yüzden Sayın başbakandan Bağ-Kur maaşlarını artırmasını da söylerdim. 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2013, 20:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI METİN YAMAN
HACI METİN YAMAN - 5 yıl Önce

annem ümmiye yaman'i kutlayan. son derece büyük evliyadir.evi̇ dublex daire olup çok güzeldir.mmxvii-2017-1438-1433 made in yaman

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124