10 Günde 361 Sürücüye 26 Bin Lira Ceza

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde yaptıkları, kırmızı ışıkta geçme, dönülmemesi gereken yerlerden sağa ve sola dönme, girilmez bölgeyi ihlal etme ile direksiyon başındayken cep telefonuyla konuşanları tespit etme uygulamasında sürücülere ceza yağdırdı.

10 Günde 361 Sürücüye 26 Bin Lira Ceza

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla her gün farklı uygulama yapan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri 10 gün içersinde yaptıkları kırmızı ışıkta geçme, dönülmemesi gereken yerlerden sağa ve sola dönme, girilmez bölgeyi ihlal etme ile direksiyon başındayken cep telefonuyla konuşanları tespit amacıyla uygulamada sürücülerin plakalarına ceza göndermeye başladı.

10 gün boyunca süren uygulamada kırmızı ışıkta geçen 76 sürücüye 14.364 TL, sağa sola dönülmemesi gereken yerde dönüş yapma ve araç girilmesi yasak olan bölgeye araç girişi yapan 201 sürücüye 17.688 TL ve seyahat halinde direksiyon başındayken cep telefonuyla konuşan 84 sürücüye 7.392 TL olmak üzere toplam 26 bin 392 TL para cezası araçların plaka adreslerine gönderildi. Trafik yetkilileri amaçlarının ceza kesmek olmadığını, sürücülerin kurallara uyması gerekirken, hem kendilerini hem de yayaları tehlikeli duruma düşürdüklerinden dolayı bu tür uygulama yapıldığını, her geçen gün de bu tür uygulamaların arttırılarak devam edeceğini bildirdiler.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2015, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
yavuz celen
yavuz celen - 5 yıl Önce

bu kadar da olmaz insanlara yazık günah o paraları kimbilir neyle nasıl kazanıyor o insanlar..kestiniz cezaların 100de 10nu size kaliyo dimi. gidin bu işleri doguda yapın

SIRADAKİ HABER