10 günde Bolu’da metrekareye 93 kilo yağmur yağdı…

Haziran ayına girmemize rağmen Bolu ili sağnanak yağışlardan bir türlü kurtulamıyor. Bolu Meteoroloji İl Müdürü Fazlı Büyük’den edinilen rakamlara göre ilimize son on günde metrekareye 93 kilogram yağmur yağdı. En çok yağış 5 Haziran’da metrekareye 32.6 kilogramla meydana geldi.

10 günde Bolu’da metrekareye 93 kilo yağmur yağdı…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da dün saat 13.00 sırlarında başlayan şiddetli yağmur ve dolu şehir merkezini etkisi altına aldı. Yaklaşık 15 dakika süren dolu yağışı yüzünden bir çok arabanın kaportası zarar görürken alt geçitler sular altında kaldı. Bir anda şiddetli yağmur ve dolu vatandaşları zor duruma düşürdü. Vatandaşlar ıslanmamak için dükkanlara ve binaların saçak altlarına sığındılar.

Bolu Meteoroloji İl Müdürü Fazlı Büyük, Haziran ayında bu yıl Bolu’da yüksek miktarlarda sağanak yağış, şiddetli yağış ve dolu yağışının meydana gediğini belirterek, Haziran ayı içersinde in çok yağmur yaşının 32.6 kilogramla 5 Haziran tarihinde meydana geldiğini, son 10 gün içersinde ise ilimizde metrekareye toplam 93 kilogram yağmur düştüğünü dile getirdi.


Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128