10 yaşındaki çocuğa cinsel istismara 11 yıl hapis

Bolu'da, geçtiğimiz yıl komşusunun 10 yaşındaki kızına apartmanın kömürlüğünde cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan 60 yaşındaki Hüseyin A. için karar verildi. Suçun sabit olduğu kanaatine varan mahkeme heyeti Hüseyin A.’yı 11 yıl 5 ay hapse mahkum etti.

10 yaşındaki çocuğa cinsel istismara 11 yıl hapis

HABER: FARUK ÇİDEM

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Bolu’nun Sümer mahallesinde komşusunun 10 yaşındaki kızı E.E.’ye apartmanın kömürlüğünde cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Hüseyin A. için dün karar verildi.

Karar duruşması için mahkeme salonunda hazır bulunan Hüseyin E. İçin müşteki avukatları en ağır ceza ile cezalandırılmasını istediler. Hüseyin E. İse hakkında atılı bulunan suçu işlemediğini belirterek; “ben suçsuzum, beraat talep ediyorum” dedi.

Bütün tanıkları dinleyen ve bulguları değerlendiren mahkeme heyeti sanık Hüseyin A.’nın suçunun sabit olduğuna kanaat getirerek, ‘çocuğun basit cinsel istismarı suçundan’ 8 yıl ve ‘hürriyeti tahkik’ suçundan 3 yıl 5 ay 15 gün olmak üzere toplamda 11 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128