10 yaşındaki kıza cinsel istismar iddiası

Bolu'da, komşusunun 10 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 60 yaşındaki Hüseyin A'nın, 20 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanmasına dün Bolu Ağır Ceza mahkemesinde başlandı.

10 yaşındaki kıza cinsel istismar iddiası

HABER: FARUK ÇİDEM

Geçtiğimiz Mart ayında Bolu’nun Sümer Mahallesi’nde meydana geldiği iddia edilen cinsel istismar davasından yargılanmasına başlanan Hüseyin A. dün hakim karşısına çıktı.

Geçen Mart ayında Sümer Mahallesi'nde meydana gelen olayda Hüseyin A., iddiaya göre aynı apartmanda oturan komşusunun 10 yaşındaki kızı E.E.'ye okul dönüşünde apartmanın kömürlüğünde cinsel istismarda bulundu. E.E'nin durumu ablasına anlatması ve ardından ailenin şikayetiyle tutuklanan Hüseyin A., 'Çocuğun cinsel istismarı' ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada hakim karşısına çıktı.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada kendisini savunan Hüseyin A.; "Camiden geldim, apartmanın önünde oturuyordum. 'Kızım nasılsın?' dedim. Başka hiçbir şey yapmadım. Suçlamaları reddediyorum. Ben 13 yıldır o binada oturuyorum. Komşularımdan hiçbiriyle sorunum yok. Olay yanlış anlaşılmadan ibaret. Ben mağdura hiçbir şekilde dokunmadım, öpmedim" dedi.

Cinsel istismara uğradığı iddia edilen E.E.’nin babası Mahir E. ise olayı öğrendikten sonra Hüseyin A.’nın yanına gittiğini söyledi. Heyecanlı ve panik halinde olduğunu söylediği Hüseyin A.’nın; "Sevmek için sarıldım, baba şefkatiyle öptüm. Büyütmeyin lütfen. İsterseniz buradan taşınırım. Ne olur polisi aramayın" dediğini ileri sürerek şikayetçi olduğunu söyledi.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, diğer tanıkların dinlenmesi ve kömürlüğün dışarıdan görülüp görülmediğinin tespiti için duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128