13 otobüs gittiler

AKP’nin 2. Olağanüstü kongresi dün gerçekleşti. Yeni genel başkanın da seçildiği kongreye Bolu’dan yoğun katılım oldu.

 13 otobüs gittiler

HABER: FARUK ÇİDEM

AKP'de 3'üncü genel başkanın seçildiği 2'nci Olağanüstü kongre dün Ankara Spor Salonunda gerçekleştirildi. Tüm Türkiye’den yoğun katılımın olduğu kongreye Bolu’dan da 13 otobüs gitti. Sabah saatlerinde yola çıkan Bolulu AKP’liler geniş güvenlik önlemleri altında Bolu’dan çıkış yaptılar.

Kongrede tek aday olarak çıkan Binali Yıldırım konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı selamlayarak “senin yolun bizim yolumuzdur” dedi. Sonrasında AKP’nin 2. Genel başkanını selamlayan Yıldırım “sayın Ahmet Davutoğlu’na da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

“Bayrak değişimi sadece millet yolunda yapılacak yeni hizmetlerin kapısını aralamak için bir araçtır” diyen Binali Yıldırım;  “Yolları böleriz ülkeyi asla böldürtmeyiz. Ekmeğimizi böleriz Türkiye’yi böldürtmeyiz. Mesele memleket meselesidir. Terörle mücadele konusundaki kararlılık aynı şekilde devam edecek. Biz bu topraklarda bin yıldır kardeş olarak yaşadık bundan böyle de beraber yaşamaya devam edeceğiz. Huzur sağlanana kadar bu operasyonlar devam edecek. Milletimiz rahat olsun bu terör belasını Türkiye’nin gündeminde çıkartacağız. Şer cephesi bir araya geldi. Sadece bölücü örgütle değil DEAŞ’ı, PYD’si, paralele terör örgütüyle aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128