14 hakim ve savcı tutuklandı

Fethullahçı terör örgütü mensubu bir grubun giriştiği darbe girişimi kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 17 hakim ve savcıdan 14’ü tutuklandı.

14 hakim ve savcı tutuklandı

HABER: FARUK ÇİDEM – KASIM ŞAHİN

Darbe girişimine karşı yürütülen operasyonlarda Bolu’da gözaltına alınan 17 hakim ve savcı dün Bolu Adliyesinde hakim karşısına çıktılar. Emniyetteki Gözaltı işlemleri bittikten sonra dün Bolu Adliyesine getirilen hakim ve savcılardan 14’ü tutuklanarak ceza evine gönderildi. 3 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılanların isimleri şu şekilde; Habib Atak, Hatice Öztürk, Melek Büyükgardaş Tutuklanan hakim ve savcılar; Savcılar; Seyfettin ATICI, Mehmet DUMAN, Burhanettin ÖZTÜRK, İrfan SEZGİN, Yusuf Büyükgardaş Hakimler; Fatih ER, Habib ATASOY, Bahattin AKKAN, Yılmaz ŞENGÜL, Fatma ÖZTÜRK, Celalettin DÖNMEZ, Emin KAYA, Gülay ERTAŞ, Serkan AYDIN.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 18:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takiye
Takiye - 4 yıl Önce

rektörle ve üniversite yönetimiyle ilgili davalar şikayetler hemen soruşturmaya gerek yok diye kapanırdı. acaba bunlar hep bir tesadüf müdür. rektör seçildiği zaman ben "ak partinin kapsından bile geçmedim diyordu" ne oldu. kimin adamısın. takiyece bir de oğlunu ilim yaymanın yuduna vermiş bu da takiyenin başka bir boyutu. sayın rektör masum halkın parasını teroristlere peş keş çektin burnundan fitil fitil çıksın.

Yasemin
Yasemin - 4 yıl Önce

habip atak'in serbest birakildiği bir süreç sağlikli bir süreç değil.neden bu savcidan korkuluyor geçmişi̇ ifşa eder diyemi̇?habi̇p ataktan kim korkuyoran uyor ve koruyor?

SIRADAKİ HABER

banner128