14 Maddelik son toplantı

İl Genel Meclisi Nisan Ayı toplantıları Cuma günü gerçekleşen son oturumla tamamlandı. Son oturumda 14 madde görüşülerek karara bağlanırken, İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantılarının 02 Mayıs Pazartesi günü başlaması kararlaştırıldı.

14 Maddelik son toplantı
Haber: Semih BAYKAL

14 madde görüşüldüğü son toplantıda, ilk olarak İl İnsan Hakları Kurulunda görev yapmak üzere Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyeleri arasından bir İlhan Serçe’yi temsilci olarak seçen meclis üyeleri ardından, Köylere Hizmet Götürme Birliklerine yapılacak yardımların ilke ve esaslarına ilişkin yönetmelik ile köylere yapılacak yardımların ilke ve esaslarına ilişkin yönetmelik taslaklarının görüşülmesi talebini oy birliği ile dört ihtisas komisyonuna havale etti.  Daha sonra Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Kıbrıscık İlçesi Karadoğan Mahallesinde halen boş bulunan İlçe Özel İdare lojmanının kuran kursu ve misafirhane olarak kullanılmak üzere ilçe müftülüğüne tahsis edilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Elektrik, su, yakıt vb. giderleirn karşılanması ve gerektiğinde hemen boşaltılması şartıyla söz konusu tahsisin uygun olduğu belirtilen her iki raporda oy birliği ile kabul edildi.İl Özel İdaresinde boş bulunan 1 adet mimar unvanlı kadronun mühendis unvanlı kadro ile değiştirilmesini onaylayan meclis üyeleri, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Yeniçağa İlçesi Akıncılar Köyünde tapunun 117 ada, 2 parsel nosunda kayıtlı 4747 metrekarelik taşınmazın din öğretimi okul alanı olarak Milli Eğitim Bakanlığına tahsisinin yapılmasına dair komisyonların uygun bulduğu raporu da oy birliği ile kabul etti.

MENGEN’E 420 BİN TL ÖDENEK

Toplantıda ayrıca Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporlar doğrultusunda Dörtdivan Köylere Hizmet Götürme Birliğine 30.000 TL., Mudurnu Köylere Hizmet Götürme Birliğine 430.000 TL., Mengen Köylere Hizmet Götürme Birliğine 420.000 TL. ödenek aktarılması kabul edilirken, Yeniçağa ilçesi Gölbaşı Köyü hudutlarına 191 ve 777 parsel nolu taşınmazlar için hazırlanan 1/1000 ölçekli tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı imar planı değişikliğinin onanması, Göynük ilçesi İbrahimözü Köyü hudutlarında tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı imar planı değişikliğinin onanması, Merkez ilçe Bahçeköy hudutlarında 2568 parsel nolu taşınmaz için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı uygulama imar planının onanması, Göynük ilçesi Kumcuk köyü hudutlarında 1 ve 2 nolu parseller için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planının onanması talepleri oy birliği ile incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. Göynük ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçları için gerekli olan 200.000 TL. ödeneğin Göynük Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talebinin Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildiği toplantı, İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantılarının 02 Mayıs Pazartesi günü başlamasının kararlaştırılmasıyla sona erdi.     

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128