1.5 milyonluk sigara kaçağına Panterler dur dedi…

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün başarıdan başarıya koşan ve kaçakçılığa aman vermeyen PANTERLER 1.5 milyon liralık kaçak sigaraya dur dedi ve Bolu’dan geçit vermedi.

1.5 milyonluk sigara kaçağına Panterler dur dedi…

Haber: Kasım ŞAHİN

KOM Şubesinin panterleri, pençelerini yine kaçakçıların enselerine geçirdi ve Bolu’dan resmen kaçakçılara geçit yok diyerek, bir kez daha ihtarda bulundu. KOM Şubesinin başarıdan başarıya koşan Panterleri şüphe üzerine tabibe aldıkları bir TIR’ı TEM Otoyolunda durdurdu. Dorsesi mühürlü olan TIR’ın evraklarını incelendiği gümrük mührünün ve çıkış yeri bildirgesinin sahte olduğunu anlayan Panterler, narkotik köpeği Sezar’ı devreye sokarak TIR’ın dorsesinde kaçak sigara olduğunu tespit etti. Güvenli koridoru oluşturularak kaçak sigar taşıyan TIR Emniyet Müdürlüğünün bahçesine getirildi ve burada da geniş güvenlik önlemleri alındı.

TIR’ın kapaklarının açıldığında KOM çalışanları şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çünkü,TIR’ın dorsesi tıka basa kaçak sigarayla doluydu. Yapılan arama ve sayımda TIR’ın dorsesinde 300 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Bolu tarihinde ilk bu kadar yüklü miktarda kaçak sigara ele geçirilirken TIR’ın sürücüsü Mutlu A. Gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kaçak Sigaraların doğu illerinden yüklendiği ve İstanbul iline gönderildiği öğrenildi.  

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128