1,5 tonluk dev hamsi festivali

Bolu’nun doğa harikası Gölcük’te Bolu Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Hamsi balık Festivali düzenledi. Düzenlenen festival de vatandaşlara 1,5 ton hamsi balık dağıtıldı.

1,5 tonluk dev hamsi festivali

Hamsi ve balığın tadına bakmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken, Karadeniz müzikleri festivale renk kattı. Bolu Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin organize ettiği Hamsi Balık Festivali Gölcük Milli Parkında renkli görüntüler oluşturdu. Festivale Bolu Valisi Aydın Baruş, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Bolu’da ve çevre illerde görev yapan kurum müdürleri, çevre iller ve Bolu ilçeleri belediye başkanları,  Özel Fatma Hatun Hastanesi ve Özel Çağsu Hastanesinde görev yapan doktorlar ve çok sayıda Ordulu ve Bolulu vatandaş katıldı.

1 buçuk ton hamsi balık ve Karadeniz bölgesine özel karalahana çorbası ikramının yapıldığı festivalde soğuğa ve rüzgara aldırış etmeyen vatandaşlar Gölcük Milli Parkında uzun kuyruklar oluşturdu. Dev kazanlarda ve ızgaralarda pişirilen hamsi balığın tadına bakmak isteyen vatandaşlar dakikalarca balıkların pişmesini bekledi. Kurulan standın başına geçen Bolu Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cavit Demir,  vatandaşlara hamsi ikramında bulundu.

“BU KADAR GÜZEL BİR ŞEHİRDE YAŞAMAK HERKESE NASİP OLMAZ”

Festivallerin birlik beraberlik duygularını güçlendirdiğine vurgu yapan Bolu Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cavit Demir, “Bolu’nun incisi Gölcük’te bu güzel etkinlikte hep birlikteyiz. Biz Bolu’da yaşayan insanlar çok şanslıyız. Bu kadar güzel bir şehirde yaşamak herkese nasip olmaz, herkese kısmet olmaz. Bu güzelliği tüm insanlarımız da görsün arzu ettik. Daha önce de bir proje düzenlemiştik. Bolulu iş adamlarını, Bolu’da yaşayan insanları Ordu’ya götürelim, Ordu’da yaşayanları da Bolu’ya getirelim istemiştik. Bir yaz mevsiminde bu projeyi de hayata geçirelim istiyoruz. Boztepe’yi görelim, Gölcük’ü gösterelim. Biz niyetimiz bu güzellikleri tüm insanlara göstermek. Hamsi festivalimize katılan tüm misafirlerimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

“KARADENİZLİLERİN DİNAMİZMİ HAYATA RENK KATIYOR AYNI ZAMANDA EKONOMİYİ DE GÜÇLENDİRİYOR”

Bolu’nun kalbi Gölcük’te böyle bir festival yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Havanın bu mevsimde bu kadar güzel olması bir şans. Tabi insanlar bir araya gelince de Allah böyle yardım ediyor. Bir araya gelmek, kaynaşmak, sevinçleri paylaşmakla çoğalıyor ve bunu sağladığı için Karadenizlileri kutluyoruz.  Şunu söylemem gerekir ki gerçekten yerinde duramayan enerjik dinamik insanlar. Onların bu dinamizmi de hayata renk katıyor aynı zamanda ekonomiyi de güçlendiriyor” şeklinde konuştu.

“BU ORGANİZASYONLARA KATILMAKTAN BURADA Kİ HEYECANI VE EN ÖNEMLİSİ BİRLİKTELİĞİ PAYLAŞMAKTAN  MUTLULUK DUYUYORUZ”

Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşkun ise festival alanında ki birlik ve beraberlik ortamından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu birliktelik olduktan sonra bu ülkenin bu milletin geleceğinden hiç kimse kuşku duymasın diyen Ercoşkun, “Ordulular Derneğinin Bolu’da ilk defa bir organizasyonu oluyor bildiğim kadarı ile. Hamsi Festivaline sadece Bolu’dan değil Bolu dışından da katılan pek çok hemşerimiz var. Gölcük sadece Bolu’nun ve Türkiye’nin değil dünyanın gözbebeği olan noktalardan birisi. Böyle bir yerde bir birliktelik ortaya konulması, memleketin ihtiyacı olan birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha vurguladı. Bu birliktelik olduktan sonra bu ülkenin bu milletin geleceğinden hiç kimsenin kuşku ve kaygı duymaması gerekir. Geleceğe dair heyecanımız, ümitlerimiz, hayallerimiz tekrar canlanır. Bunu bu festivaldeki coşkulu ortamda görüyoruz. Tabi bu tür organizasyonlar kolay olmaz, emek ister. Emek veren katkı veren bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnşallah bu festival farklı gruplara da örnek olur. Bizde bu organizasyonlara katılmaktan burada ki heyecanı ve en önemlisi birlikteliği paylaşmaktan  mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ARAMIZA NİFAK SOKMAK İSTEYENLERE HİÇBİR ZAMAN FIRSAT VERİLMESİN”

Bolu Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin organize ettiği Hamsi Festivali hakkında düşünlerini paylaşan Bolu Valisi Aydın Baruş, “Bu birlik beraberliğin devam etmesini ve aramıza nifak sokmak isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermemelerini temenni ediyorum” dedi ve şu açıklamaları yaptı;

 “Bolu’da Ordulu kardeşlerimiz yoğun bir şekilde yaşıyor. Çok sayıda Ordulu hemşerimizi Bolu’da misafir etmekten de biz memnunuz çünkü Orduluların vatana millete Bolumuza ne kadar iyi hizmet ettiklerini gayet iyi biliyoruz. Tabi milletimizin ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bu dönemde de Ordulular arasındaki kardeşliği birliği tesis etmek üzerede organize edilen bu organizasyonda bulunmaktan da mutluyum. Bu tür organizasyonların hem hemşeri olan illerimizden gelen vatandaşlarımız tarafından vatandaşlarımız arasında muhabbet doğuracağını hem de Bolunun birlik ve beraberliğine önemli katkıda bulunacağını ifade etmek istiyorum. Burada bulunan tüm vatandaşlarımıza iyi eğlenceler diliyorum. Bu birlik beraberliğin devam etmesini ve aramıza nifak sokmak isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermemelerini temenni ediyorum. Biraz önce konuştuğum Ordulular Derneği Yetkilileriburada bugün 1,5 ton hamsi getirildiğini  bununda tamamının tüketileceği söyledi. Bu da burada ki kalabalığın ne kadar büyük olduğunu ispatlıyor. Havada kış gününe göre çok güzel bir hava bu güzel havanında burada ki ortamın daha güzelleşmesine katkıda bulunmasını ümit ediyorum. Buradan tüm Ordulu kardeşlerimize ve Bolulu kardeşlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Gölcük Milli Parkında düzenlenen Hamsi Balık Festivaline akın eden yüzlerce kişi Karadeniz bölgesine özel lezzetlerin tadına bakarken, festival alanında çalan Karadeniz müzikleri ile de yerinde duramadı. Bolu Belediyesi Halk Oyunları Ekibi sunduğu özel gösteriler ile izleyicilerden tam not aldı. Festivale katılanlar anı defterine duygu ve düşünlerini yazarken sonraki faaliyetler için iletişim bilgilerini de bıraktı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128