15 yıllık öğretmenin muhteşem hobisi

Bolu’da 15 yıldır öğretmenlik yapan 2 çocuk annesi Ayşe Çevirgen, sağıla zarar vermeyen artık kumaşlardan yaptığı bez bebeklerle büyük ilgi görüyor. Ulusal TV kanallarından olan Kanat Türk’te yayınlanan Derya Baykal’ın sunucu ve yönetmenliğini yaptığı programa da katılan Çevirgen, Bolumuzun simgesi olan Nilüfer temalı bez bebeklerini tanıtarak, ilimizin tanıtımında da katkıda bulundu.

 15 yıllık öğretmenin muhteşem hobisi

Haber: Kasım ŞAHİN

4 yıl önce bir hobi olarak bu işe başladığını dile getiren öğretmen Ayşe Çevirgen, Bolu Olay Gazetesine şu açıklamada bulundu; “Görsel sanatlar üzerine eğitmelik yapıyorum. Okulda öğrencilerime ders verirken aklıma birden bezden bebek yapma fikri geldi ve bu yolculuğa bu şekilde başladım. Bolu’muzun simgelerinden biri olan Abant Nilüferini de örnek alarak renkli rekli bez bebekler yapmayı başardım. Yaptığım her bebekte mutlukta çiçek figürü vardır” dedi.

Bezden bebek yapmanın bir terapi gibi olduğunu da vurgulayan Çevirgen, “Bu işi kendime meslek haline getirdim.  Bu hobimi bir proje haline getirip ileride sergi açmayı ve hatta isteyenlere kurs vermeyi bile düşünüyorum. Bunu da tabi ki halk eğitim aracılıyla yapmayı düşünüyorum. Yaptığım çiçekten bez bebekleri artık kumaşlardan yapıyorum. Böylece artık kumaşlarda değerlenmiş ve ortaya bir eser olarak geri dönmüş oluyor. Kullandığım kumaşlar kesinlikle sağlık açısından zararlı olmayan, doğal kumaşlardır” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128