15'er yıla kadar ceza istendi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan, 4'ü tutuklu 10 astsubayın yargılanmasına devam edildi.

15'er yıla kadar ceza istendi

HABER:Gönül Olutürk

FETÖ'nün "mahrem imamları"yla ankesörlü telefonla irtibat kurduğu iddiasıyla haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 10 askerin yargılanmasına devam edildi. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevdeyken açığa alınan, "silahlı terör örgütüne iye olmak" suçlamasıyla yargılanan tutuklu, tutuksuz sanıklar ve avukatlarıyla yakınları katıldı. Duruşmada söz verilen sanık avukatları, müvekkillerinin yaptıkları ilk savunmaya ekleyecek bir şey olmadığını belirtti. Tutuklu sanıkların avukatları ise yargılamanın başladığını anımsatarak, müvekkilleri açısından toplanacak delil kalmadığı ve uzun süredir tutuklu olduklarını gerekçe göstererek tahliye talebinde bulundular. Avukatların ardından söz verilen cumhuriyet savcısı da eksik hususların giderilmesini talep ederek, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, eksik hususların giderilmesi için gerekli yerlere müzekkere yazılması talimatı vererek, tutuklu sanıklar A.İ, B.H, S.U. ve S.A'nın tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı "askeri mahrem imamlar" davasında yargılanan bazı sanıkların tanık olarak dinlenilmesi için 22 Şubat 2019'a erteledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129