162 lojman 2013’te hazır olacak

Fen-Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu Toplandı. Akademik Kurul Toplantısında Öğretim Elemanlarının tüm taleplerini dikkatle dinleyen Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, konuşmasında üniversitede yaşanan gelişmeleri paylaştı....

162 lojman 2013’te hazır olacak

Fen-Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu Toplandı. Akademik Kurul Toplantısında Öğretim Elemanlarının tüm taleplerini dikkatle dinleyen Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, konuşmasında üniversitede yaşanan gelişmeleri paylaştı. Coşkun, 1999 depreminden sonra kampus alanında yapılan prefabriklerin yerine 5 bloklu 162 lojmanı 2013 yılı sonunda bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi’nin Akademik Kurul Toplantısı yapıldı. Kültür Merkezi Pembe Salon’da yapılan toplantıya, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Resul Eryiğit, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Varilci, bölüm başkanları, öğretim üyeleri ve öğretim görevlileri katıldılar. Bölüm başkanlarının kısa sunumlar yaptığı Akademik Kurul Toplantısı’nda Fen-Edebiyat Fakültesi ve bölümlerinin sorunları ve çözüm önerileri dile getirildi. Bölüm Başkanlarının ardından bir konuşma yapan Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Varilci, fakülte hakkında istatistik bilgiler vererek, fakülte olarak 2011 yılı içinde toplam 98 makale yayınladıklarını bildirdi. Akademik Kurul Toplantısında Öğretim Elemanlarının tüm taleplerini dikkatle dinleyen Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, konuşmasında üniversitede yaşanan gelişmeleri paylaştı. 1999 depreminden sonra kampus alanında yapılan prefabriklerin yerine 5 bloklu 162 lojmanı 2013 yılı sonunda bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Prof. Dr. Coşkun, artan öğrenci sayısı ile yurt ve barınma ihtiyacının arttığını dile getirdi. Prof. Dr. Coşkun, 2010-2011 döneminde 2.5 milyonluk kamulaştırma yaparak 120 dönümlük yer aldıklarını ve bunun bir kısmının Kredi Yurtlar Kurumu’na yurt yapılması için verildiğini kaydetti. Bölüm başkanlarının fakülte ve bölümleriyle ilgili sorunlarına da değinen Prof. Dr. Coşkun, Fen-Edebiyat Fakültesi’ndeki öğrenci sayısının azalmasının sadece üniversitenin değil aynı zamanda ülkemizdeki tüm üniversitelerin sorunu olduğuna dikkati çekti. Prof. Dr. Coşkun, öğretim üyelerinin kadro sorununa da işaret ederek, akademik personelin kadro ihtiyaçları noktasında YÖK’ün sıkı kriterleri bulunduğunu ancak tüm bu sorunların çözümü için çalıştıklarını vurguladı. Konuşmaların ardından, yeni akademik unvan alan ya da unvan değiştiren öğretim üyelerine cübbe ve şalları törenle giydirildi. Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Fizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Cabir Terzioğlu’na şalını giydirdi. Coşkun, 2011’de Web of Science’a giren makaleler içinde en çok yayını olan öğretim üyelerine de hediye verdi. Web of Science’a makalesi giren diğer bölümlerin öğretim üyelerine de hediye verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124