“17 Aralık” bildirilerine yasak!!!

17 Aralık Yolsuzluk ve rüşvet olaylarına karşın Bolu’da İzzet Baysal Caddesi üzerinde bildiri dağıtmak isteyen CHP Gençlik Kollarına Bolu Valiliği tarafından izin çıkmadı. Ellerindeki bildirileri halka dağıtamayan CHP Gençlik Kolları İl binasına giderek basın açıklaması yaptılar. CHP Gençlik Kolları Başkanı Eda Bayraktar, yaptığı açıklamada; “Halkı bilgilendirmek ve 17 Aralık yolsuzluk olayını unutmamak adına bastırdığımız bildirilere son anda Bolu Valiliği tarafından yasak getirildi” diye konuştu.

“17 Aralık” bildirilerine yasak!!!
 Haber: Kasım ŞAHİN 

CHP Bolu Gençlik Kolları Başkanı Eda Bayraktar, açıklamasını şöyle sürdürdü; “12 yıllık AKP iktidarında kalbur üstü kesim olağanüstü zenginleşirken, yoksul halk yoksullaşmaya devam etti. Gelir dağılımdaki eşitsizlik (!) sınıflar arası uçurumu git gide büyüttü. Fakat ne zaman iktidar ve hizmet arasında bir çıkar çatışması oldu, AKP kendi eliyle cemaat kadrolarına teslim ettiği emniyet teşkilatından ummadığı bir darbe yedi. 2013 yılında bugün, Türkiye zenginle fakir arasındaki bu müthiş uçurumun nasıl büyüdüğü ve gelir dağılımı hikayesinin 'iyimser bir farz ediş' olduğunu kanıtlarıyla apaçık gördü. Bu uçurum, AKP'nin birilerine rant sağlamak için diğerlerini fakirliğe yıllarca mahkum etmesiyle büyüdü” dedi.

 

Bayraktar açıklamasının devamında da; “Kendisine AK diyen partinin kara lideri kirli oyunlarla halkın parasını hortumlayıp Bilal oğlana muazzam bir servet hazırladı. Devlet olanaklarını sonuna kadar kullandığı yetmiyormuş gibi yolsuzluk yaparak, rüşvet yiyerek dünyanın en zengin liderlerinden biri oldu. Kabineyi emanet ettiği bakanlar aklımızın almayacağı miktarlarda paraları 'hediye' olarak kabul edip işadamlarına rant sağladı. Güçlü Türkiye'de bir bakan bir işadamına "Senin önüne yatarım Reza." diyecek kadar büyük tavizler verdi. Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğuna karışan bakanlardan biriyse istifa etti. Ama istifa ederken başbakanı işaret edip "Hepsini o biliyordu." dedi, günler sonra çark etti, özür diledi. Türkiye Cumhuriyeti'ni yöneten başbakan ve bakanlar Türk halkına ihanet etti. Türk halkı bu büyük ihaneti her gün ortaya çıkan yeni ses kayıtlarından dinledi” diyerek açıklamasını şu sözleriyle tamamladı:


“17 Aralık 2013 günü ülkemiz için büyük bir yalanın ortaya çıkışı oldu ve AKP yolsuzlukların üstünü örtmek için olağanüstü bir çabaya girdi. Zengin işadamlarına kabul edilmeyecek tavizler verildi. Yolsuzluklara ismi karışan dört eski bakan, işadamları ve banka müdürleri AKP iktidarı tarafından korunmaya alındı. AKP intikam hırsıyla "ne istediler de yapmadık" dediği eski kan kardeşi Gülen cemaatine art arda operasyonlar düzenledi. Emniyet müdürleri, savcılar görev yerlerinden sürüldü. AKP'nin eski dostu Zekeriya Öz düşman oldu, Bolu'ya gönderildi. Basına sansür uygulamaya kalkıldı. AK yargının hukuksuz eliyle davaya 'takipsizlik' kararı verildi.
Bugün hiç kimsenin en ufak tereddüdü olmasın ki AKP'nin kapatmaya, intikam operasyonlarıyla unutturmaya çalıştığı bu yolsuzluk asla unutturulmayacak. Emin olsunlar ki halkın hakkı olup halkın cebine girmeyen tek kuruşun dahi hesabı verilecek. Bunun için CHP gençliği elinden geleni ardına koymayacak ve hesabını eninde sonunda soracak”

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128