17 Çiftin Nikâhı Kıyıldı

Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 79. yıldönümü etkinlikleri kapsamında 17 çift için nikah töreni düzenlendi. Çiftlerin mutlulukları gözlerinden okunurken, nikah sonrası hep beraber oynadılar.

17 Çiftin Nikâhı Kıyıldı
 Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 79. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Karaçayır Park’ında 17 çifte nikah kıyıldı. Törene Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Eritre Büyükelçisi Fırat Sumel, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.Bolu Kaşık Ekibi’nin gösterileri ile başlayan programda Bolu’nun yerel oyunlarını sergilendi. Bolu Kaşık Ekibinin gösterisi büyük alkış aldı.

Daha sonra ise tüm Türkiye’nin şiirleri ile tanıdığı oyuncu Ahmet Yenilmez’in sunuculuğunu yaptığı nikah töreni, başladı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın kıydığı nikahların şahitliğini ise Vali Vekili M. Kemal Keskin, Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Eritre Büyükelçisi Fırat Sumel, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu yaptı.

Toplu nikah töreninin ardından hatıra fotoğrafı çekilirken, gelinler ve damatlar oyun havaları eşliğinde eğlendiler.Toplu nikah töreninin ardından yine Karaçayır Parkı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Halk Müziği Sanatçıları Senem Gül ve Sıtkı Akın’ın konseri gerçekleşti.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2013, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124