“1.70’lik adamı yenemediler”

Bolu Cumhuriyet Halk Partisinde bir taraftan yüzler gülerken diğer taraftan partililer zaferi İzzet Baysal Anıtı önünde davul zurna eşliğinde sevinç göbeği attılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan klasik balkon konuşmasını gece geç vakitlerde gerçekleştirirken CHP bolu Milletvekilliğine ikinci kez seçilen Tanju Özcan ise otobüs üstünden kendisine destek verenlere seslendi. Özcan, “Belediye başkanı benle uğraştı. Ak Parti il başkanı benle uğraştı. Ak Parti milletvekilleri ve adayları benimle uğraştı. Ama, benim gibi 1.70’lik adamı yenemediler” diyerek çok dikkat çekici bir açıklamada bulundu.

 “1.70’lik adamı yenemediler”

Haber: Kasım ŞAHİN

İzzet Baysal Heykeli civarına yerleştirilen CHP’nin seçim otobüsünden önce oyun havaları ve CHP marşları çalındı. Alana toplananların arasında büyük bir mutluluk içersinde bulunan CHP eski İl Başkanı Fügen Kara ile CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz oyun havalarının ve davul zurnanın eşliğinde dakikalarca oynadılar. Daha sonrasında ise, havai fişek gösterilerinin eşliğinde CHP teşkilatlarında görevliler, seçim çalışmalarında görev alan partililer tek tek sahneye çağırılarak teşekkür edildi. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları da sahneden partililere hitabetti. Sahneye önce çıkan üçüncü sıra adayı Burak Cop, “Milletçe, memleketçe bir kâbustan uyanıyoruz. Aydınlık günlere çıkıyoruz. Zorbalık düzeni artık azınlığa düştü. Tanju Özcan ilk seçildiği zaman efendim koşullar şöyleydi, falanca parti böyleydi ama bugünkü seçim sonucuyla Tanju Özcan Bolu’nun milletvekilidir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu seçimde Türkiye genelinde oyumuza çok yakın bir oy aldık Bolu’da bu ciddi bir başarı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan ise konuşmasına teşekkürle başladı. “Siz olmadan ben yürüyemezdim. Beni asla yalnız bırakmadınız. Hepinize şükranlarımı sunuyorum” diyerek söze başlayan Özcan, sonuçları da sıcağı sıcağına değerlendirdi.

UZUN ADAMA KARŞI 1.70’LİK ADAM

Ak Partililer tarafından son yıllarda “Uzun adam” olarak nitelendirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, “1.70’lik adam” sloganını üreterek büyük ilgi topladı. CHP Milletvekili Özcan, “Türkiye genelinde oyunu en çok artırmış parti biziz. %50 oyumuzu artırdık. 3-0 yapacağız dediler, 2011 de bir kaza oldu dediler. Hem seçim öncesi hemde seçim çalışmalarında belediye başkanı benle uğraştı, Ak Parti İl başkanı benle uğraştı. Milletvekilleri ve adayları benimle uğraştı. Ama benim gibi 1.70’lik adamı yenemedi. Dördivan’da Yeniçağa’da hayal ettiğimiz kadar oyumuzu artıramadık ama Bolu’nun bütün ilçelerinde hani o toprakların çocuğunun olduğu bizleri ayırdılar, oyumuzu artırdık. 490 köyün 490’ında da oyumuzu artırdık.  Türkiye genelinde istediğimizi alamadık ama siz Cumhuriyet Halk Partililer olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş olan insanlar artık yarın sokakta dimdik yürüyeceksiniz. Çünkü daha büyük bir parti olduk artık. Şundan artık herkes emin olsun biz siyasal parti olarak güçlendik. Bundan sonra Bolu’yu yönetenler bir karar verirken iki kere düşünecekler. Her zaman mağdur ve ezilenin yanında oldum. Bundan sonra siyasal olarak daha güçlüyüm. Bundan sonra daha dik duracağız. Ben bunlardan artık her türlü hesabı sorarım hiç merak etmeyin. Burada teşekkürü hak eden iki insan daha var. Eşim ve oğlum. Ben bu kadar çalışıyorum ama evimi köyümü ihmal ediyorum. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Hiç moralinizi bozmayın. Türkiye genelinde istediğimiz sonucu alamadık ama burada çok önemli bir şey oldu bu akşam. Türk halkı diktatörlüğe geçit vermeyeceğini bütün dünyaya ilan etti.

Hani diktatör özentisi kaçak sarayda yaşayan zatı muhterem var ya diktatör olmaya çalışıyordu rezil oldu rezil. Siz benim arkamda dimdik durduğunuz sürece diktatörlerin karşısında hiçbir zaman boynumuzu eğmeyiz. Boynumuzu eğdirtmeyiz. Türkiye Cumhuriyeti bugün bir karar verdi. Dedi ki ben parlamenter demokratik sistemle devam edeceğim. Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetine sahip çıkmaya devam edeceğim.  Biz onun ilkelerine sahip çıkmasaydık, onun gibi bir liderimiz olmasaydı bugün bu diktatöre boyun eğmiş olurduk ama boyun eğmedik. 2011’de şunu söyledim. Beni nasıl biliyorsanız yine öyle bileceksiniz. Ben Bolu’da ne söylediysem Ankara’da onu söylemeye devam edeceğim. Dostlarımı arkadaşlarımı değiştirmeyeceğim. Her zaman halkın içinde olmaya gayret edeceğim. Her zaman dimdik durmaya devam edeceğim. Yine Ankara’ya gidiyoruz. 2011-2015 döneminde geldim buradan seçime girdim üyelerim beni ibra etti ve Bolu halkının karşısına çıktık Bolu halkı beni ibra etti. Demek ki çizgim yanlış değilmiş. Demek ki yanlış bir şeyler yapmamışız. Bundan sonra bildiğim yolda aynen yürüyeceğime yeniden söz veriyorum. İki defa ön seçimden çıkarak milletvekili oldum. Her zaman kararlarımı alırken arkadaşlarıma danıştım, sizlere danıştım. Ankara’da ne söyleyeceğimize sizlere danışarak söyleyeceğiz. Kendi başına buyruk hareket etmeyeceğim sizlerin muhakkak fikirlerinizi alacağım. Bu akşam burada tarih yazdık. İlk kez Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye genelindeki ortalamayı yakaladık. 1977 seçimleri de dâhil olmak üzere. Bu başarıda imzası olan herkesi kutluyorum. Seçim bitti. Bugünden itibaren ben şunu söylemeye devam edeceğim.

BİZDE PARTİZANLIK YOK

Cumhuriyet Halk Partisi’ne verilen oylarla ben milletvekili seçildim. Ama ben benim partime oy vermeyen AKP’linin de MHP’linin de Saadet Partilinin de milletvekili olmaya devam edeceğim. Bizde partizanlık yok. Mağdurun kim olduğuna bakmayız, etnik kimliğine bakmayız, siyasi kimliğine bakmayız. Kim bize ihtiyaç duyuyorsa bundan önce hep yanında olduk, bundan sonra da yanında olacağız. 2011’de bu kutlamaları belediye önünde yapmıştık. En ağır sözde şu olmuş. Hani o belediyenin önünde ben o zatı muhtereminde milletvekiliyim demiştim ya çok ağrına gitmişti. Şimdi daha da güçlendim. Bir süre onu unuttuk. Unutmadık da es geçtik. Topa sokmayalım dedik. O birçok insanı mağdur etti. Onu bir kenara yazdım ben. Yarından itibaren Bolu’da mağdur ettiği insanların hesabını yeniden sormaya başlayacağız.  Artık seçim bitti çalışmaya devam edeceğiz. Arkadaşlarımız ile birlikte biz çalışmaya devam edeceğiz. Diktatörün yönettiği bir Türkiye’de böyle bir seçim kampanyası yürütülemezdi. Cumhuriyet Halk Partisi Bayrağı taşımanın bedeli olduğu bu dönemde partisini sırtında taşıyan arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

CHP’liler, oyun havaları ve havai fişek gösterileriyle gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilginç
ilginç - 5 yıl Önce

bu kadar ego bir insan için fazla değil mi görende birinci parti çıktı zannedecek neyin zaferi anlamadım ki :)demekki iktidar olsalar kırkgün kırk gece kutlama yapacaklar :)

acayip
acayip - 5 yıl Önce

3 milletvekilinin 2 sini akp çıkarmış kutlamayı bunlar yapıyor insanın Gülesi geliyor

ÇOK ACAYİPMİŞ ?
ÇOK ACAYİPMİŞ ? - 5 yıl Önce

yahu bi̇r ülkeni̇n fren koyduğu yezi̇di̇n hali̇ne bak,bi̇rde seni̇n halen ki̇bi̇rli̇ söleri̇ne.....sen gül...laki̇n ağlanacak uşak olmuş hali̇ne...

SIRADAKİ HABER

banner128