177. YIL COŞKUYLA KUTLANDI

Jandarma Teşkilatı’nın 177. Yılı kuruluş töreni dün Bolu İl Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirildi. Törende eğitimli köpeklerin şovları izleyenleri büyüledi.

177. YIL COŞKUYLA KUTLANDI
HABER: FARUK ÇİDEM

Jandarma Genel Komutanlığı’nın 177. Kuruluş yıldönümü kutlama töreni dün Bolu İl jandarma Komutalığı’nda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın kutlama mesajı okundu.  

İl Jandarma Komutanlığı'ndaki törene Vali Aydın Baruş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, gaziler ve davetliler katıldı. Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Türker Yılmaz, "Yurdumuzun her köşesinde halkla iç içe olarak görev yapan ve devletin halka açılan penceresi olan jandarma, Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde, hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmetleri sunmaktadır. Jandarma modern teknolojinin bütün imkanlarını etkin olarak kullanabilen, milli değerlerle yetişmiş personeliyle üstün bir vazife anlayışı, büyük bir sorumluluk duygusu ve özveriyle verilen tüm görevleri yerine getirme gayreti içerisindedir" dedi.

“JANDARMA HER ZAMAN MİLLETİN GÜVENİNİ KAZANMIŞTIR”

Kutlama törenlerinde konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş, sevinç ve gururu bir arada yaşıyoruz diyerek şunları söyledi; “Cumhuriyetimizin temel kurumlarından biri olan ve köklü bir geçmişe sahip olan Jandarma Teşkilatımız, modern çağın gereklerine uygun, iyi yetişmiş, üstün nitelikli personel ve donanımıyla her türlü zorlu koşullarda büyük bir özveriyle görevini yerine getirmektedir.
Vatanın bütünlüğünün korunmasında ve terörle mücadelede üstün gayret ve başarı gösteren Jandarma Teşkilatımız, hizmet ve fedakârlıklarıyla milletimizin güven ve takdirini kazanmıştır.
Üstün görev anlayışıyla bir güven unsuru olma konumunu sürdüren Jandarma Teşkilatımızın, bundan sonra da kendisine tevdi edilen görevleri, demokratik değerleri ve insan haklarını esas alan üstün vazife ve hizmet anlayışıyla yerine getireceğine inanıyorum.
Bu vesileyle, milletimizin birlik ve beraberliği uğrunda can veren aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
Jandarma Teşkilatımızın 177. Kuruluş Yıldönümünü tebrik ediyor, tüm mensuplarına aile fertleriyle birlikte, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Konuşmanın ardından günün anlamına binaen Jandarma Komutanı Albay Türker Yılmaz tarafından Vali Baruş’a üzerinde jandarma maketinin bulunduğu anı objesi verildi. 
Programın devamında ise atış ve spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri Vali Baruş tarafından verildi. 
Programın sonunda ise Vali Baruş ve beraberindekiler Jandarmayı tanıtıcı stantları gezdiler. Gezi sırasında Vali Baruş,  stant başında bekleyen görevlilere stantlarda yer alan materyallerle ilgili sorular sordu, bilgiler aldı.

BULUT VE TAKİP HAYRAN BIRAKTI

Protokol konuşmalarının ardından eğitimli köpeklerin gösterisi izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar. İlk gösteriyi yapan iz ve takip köpeği “Takip” eğiticisinin tüm komutlarına harfiyen uyarak büyük alkış aldı.
“Takip”in ardından ise arama ve kurtarma köpeği “Bulut”un üstün yeteneği büyük alkış aldı. Sırayla dizilmiş varillerin içine giren bir kişiyi bulan ve eğiticisi gelene kadar başından ayrılmayan “Bulut” törene katılanlara büyük güven verdi.


Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128