banner120

“18 yaşındaki gençlerin yeri Meclis değil okuldur”

CHP Bolu il gençlik kolları başkanı Mehmet Fırat Kaya AKP’nin seçilme yaşıyla ilgili yeni bir polemik yaratmak niyetinde olduğunu söyledi. Kaya; “18 yaşındaki gençlerin olması gereken yer meclis değil okullarıdır....

“18 yaşındaki gençlerin yeri  Meclis değil okuldur”

CHP Bolu il gençlik kolları başkanı Mehmet Fırat Kaya AKP’nin seçilme yaşıyla ilgili yeni bir polemik yaratmak niyetinde olduğunu söyledi. Kaya; “18 yaşındaki gençlerin olması gereken yer meclis değil okullarıdır. Eğitim hayatını verimli geçiremeyen gençlerin bu ülkeye ulusal düzeyde katkı vermeleri olanaksızdır” dedi. 

 CHP Bolu il gençlik kolları başkanı Mehmet Fırat Kaya AKP Hükümeti’nin gündemi değiştirmek için seçilme yaşıyla ilgili bir tasarıyı gündeme getirdiğin söyledi. Kaya; “ Bu tasarıya destek verenlerde karşı duranlarda olacaktır. Ancak AKP Bolu gençlik kollarının bu tasarıya karşı çıkmamızla ilgili olarak "gençlere hakaret ve algının yansıması ifadesi"  tahlisiz bir ifadedir. AKP Bolu Gençlik Kolları başkanı 30’lu yaşlarda 15,30 yaşının altında 2 milletvekillerinin bulunduğunu ve seçilme yaşının 25 olmasını yeterli görülmediğini belirtmiş. Otuzlu yaşlarda vekil olması sizin sağladığınız bir kolaylık değildir. Bunlarla gençlere önem veriyoruz diye insanları kandırmayın.  Madem AKP gençlere önem veriyor; Sayın Deligöz AKP MKYK'da kaç 30 yaşın altında genç olduğunu basınla paylaşabilir mi?  AKP her konuda olduğu gibi gençlere sahip çıkmayı da boş laflar üzerinden yapmayı düşünüyor. Eğer AKP gençlere önem veriyorsa bir önerimiz var, bizim yaptığımız gibi ana kademe yönetimlerine gençlik kotaları koyarak gençlere yer açabilirler.” Dedi. CHP Bolu il gençlik kolları başkanı Mehmet Fırat Kaya “  AKP'li vekillere hatırlatmamız şudur TBMM sadece el kaldırılıp indirilip başbakanın istediği yasaların geçtiği yer değil sizin pek yapmadığınız ülke sorunlarının tartışıldığı, çözümlerin düşünüldüğü yerdir. 18 yaşındaki gençlerin olması gereken yer meclis değil okullarıdır. Eğitim hayatını verimli geçiremeyen gençlerin bu ülkeye ulusal düzeyde katkı vermeleri olanaksızdır.” Biçiminde konuştu.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124