2 Başkan aday olacak gibi

Genel seçim tarihinin 24 Haziran olarak açıklamasının ardından Bolu’da Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın ismi parti kulislerinde konuşulmaya başlandı.

  2 Başkan aday olacak gibi

Haber: Semih Baykal

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli ile Beştepe’de yaptığı görüşmenin sonunda seçim tarihini 24 Haziran olarak açıklamasının ardından Bolu’da partiler Milletvekili aday adaylarını belirlemek için hummalı bir çalışma içerisine girdi. Aday belirlemek için başlatılan kulislerde birçok isim ortaya atılırken, Bolu halkı özellikle iki ismin Milletvekili aday adayı olup olmayacağı sorusunun cevabını merakla beklemeye başladı.

DOĞANAY DOĞAL ADAY

AK Parti İl Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana yürüttüğü olumlu siyaset ve yaptığı çalışmalarla hemen hemen herkesin sevgisini kazanan Nurettin Doğanay’ın da ismi parti kulislerinde konuşulmaya başlandı. AK Partide şu anda görevde bulunan en eski dört il başkanından birisi olan Doğanay’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile son dönemde yaşadığı yakınlaşma sebebiyle aday olmasının hiçte şaşılacak bir durum olmayacağı konuşuluyor. Doğanay’ın bu noktada nasıl bir karar vereceği ise merak konusu.

BAŞKAN ADAY GİBİ

Öte yandan Bolu’da 15 yıldır Belediye başkanı olarak görev yapan Alaaddin Yılmaz’ın da 3 dönemlik görev süresini dolduracak olmasıyla beraber bir daha Belediye Başkanlığına adaylığının söz konusu olmaması sebebiyle Milletvekili aday adayı olması gündeme geldi. Hali hazırda İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından hakkında soruşturma yürütülen Başkan Yılmaz’ın çeşitli mahkemelerde şahsına açılmış onlarca dava bulunuyor. Milletvekilliğini kazanarak dokunulmazlık zırhına bürünmek isteyen Yılmaz’ın Milletvekili olmak için var gücü ile çalışacağı belirtiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

a.yılmaz için köprüden önce son çıkış. hemen aday olup vekil olmalı, aksi halde sonuçlarına çok üzülecektir

bolulu
bolulu - 2 yıl Önce

geç

SIRADAKİ HABER