2. Darüşşafaka Bolu Günü kutlandı

Ahmet Baysal ve ailesinin ikamet ettiği Kartal Yakacık Darüşşafaka Rezidans’ta Bolulu iş adamı İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Orhan Uçar’ın mimarlığını yaptığı 2. Bolu Günü 20 Aralık Cumartesi günü kutlandı.

 2. Darüşşafaka Bolu Günü kutlandı

Haber Merkezi

 

Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu, Bolu Belediyesi Halk Oyunları ekibi ve Ramazan Çelik’in yer aldığı etkinlikte Bedia Akartürk’te sevilen şarkıları ile programa renk kattı. Bolulu Şefler tarafından hazırlanan yemekler Baysal Ailesi’ne rezidans sakinleri ve rezidans çalışanlarına ikram edildi.

Yemek sonrası bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “İzzet Baysal kentinin Belediye Başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Darüşşafaka Yakacık Rezidansta Bolu’muzun göz bebeği olan Ahmet Baysal, Solmaz Baysal, Mebrure Bağışgil ve İlhan Bağışgil’in ikamet etmektedir. Onlara hayat arkadaşlığı yapan siz değerli rezidans sakinlerine ve onlara hizmette kusur etmeyen Darüşşafaka çalışanlarına Bolulular adına çok teşekkür ederim"diyerek Baysal Ailesi’nin Bolu için önemini ne kadar özel olduğunu Darüşşafaka sakinlerine bir defa daha hatırlattı.

Başkan Yılmaz konuşmasında günün en büyük emektarı olan Bolulu Aşçı Şeflerinden övgü ile bahsederek teşekkür etti. Benim Bolu dışına yaptığım ziyaretlerde çok hoş sürprizler olur. Otel’de yemek için indiğimizde biz daha bir şey istemeden, bu da aşçıbaşımızın özel ikramı diye bizi onure ederler. Bir defa daha huzurunuzda Bolu’yu en güzel şekilde temsil ettikleri için şeflerimizi tebrik ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş konuşmasında “Bolu Günü Etkinliği için başta günü düzenleyen ve her zaman Darüşşafaka’nın yanında olan Orhan Uçar’a, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Hüseyin İka, Emine Davarcıoğlu, Güler Mert, Şef Tahsin Arslan yönetimindeki Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu’na, Bedia Akartürk’e ve Ramazan Çelik’e , Bizlere müthiş yemekler sunan aşçılarımıza katılımları ve katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. Bizler için İzzet Baysal Vakfı, Darüşşafaka Rezidansı misafirlerinden Ahmet Baysal ve Ailesi bizler için çok özeldir. Baysal Ailesini misafir etmekten büyük onur duyuyoruz” dedi.    

Konuşmaların ardından kutlama programı start aldı. Bolu Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından ‘Yeşilçam Türküleri’ adında konser verildi.Konserin ardından sahne alan Bedia Akartürk sanatçılara taş çıkartacak performans sergiledi. Ahmet Baysal ile karşılıklı oynamaları ise büyük alkış aldı. Bedia Akartürk kendisini izleyenler arasında yer alan ve alkışlayan Ramazan Çelik’in yanına gelerek “Sen çok iyi oynuyormuşsun gel bakalım “ diyerek elinden tuttu ve sahneye çıkardı. 

“Ahmet Baysal’ın mutluluğu görülmeye değerdi”

 Tam anlamıyla “ Bolu Günü “ olan programda Ahmet Baysal’ın mutluluğu görülmeye değerdi. 

Bolu Günü etkinliği sonunda Bolulu Aşçı Şefler, Bedia Akartürk, Bolu Halk Müziği Korosu, Ramazan Çelik’e Baysal Ailesi ve Bolu Belediyesi tarafından hediyeler taktim edildi. Ahmet Baysal Aşçıların plaketlerini takdim ederken, Bu yıl 30’uncusu düzenlenen Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nde Türkiye Aşçılar Federasyonu tarafından Guinness Rekorlar Kitabı’na giren 3150 kilo pilav pişirme başarısını gururla anlattı.

Bolu Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir dedi. Mengen Aşçılar Derneği başkanı Salih Bozkurt ise burada tüm Bolulu aşçılar adına bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ve istenmesi durumunda yılın 365 günü burada yer alabileceklerini bildirdi.

Ahmet Baysal Darüşşafaka “Bolu Günü” etkinliğinin Bolu Halkı adına düzenlenmesinde emeği olan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’na, Bolu İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Orhan Uçar’a hediyelerini takdim etti ve teşekkür ederek etkinliği sonlandırdı.

 
Bolu Belediye Başkan yardımcısı Emine Davarcıoğlu günü renklendiren Bedia Akartürk’e Bolulular adına güzel bir hediye sepeti verdi.

Solmaz Baysal, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Güler Mert’e kurumda sergilenmek üzere kendi çalışması olan imzasını taşıyan tablosunu hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124