2 Kadın üzerinden yapılan planı Atmacalar bozdu…

Cumartesi gecesi hafta sonunu geçirmek için İstanbul'dan Bolu'ya gelen T.K. ve T.M. isimli kadınların, 155 polis imdat hattını arayarak, kaçırıldıklarını ve gasp edildiklerini belirtmesi üzerine Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nün deneyimli ve başarılı ekipleri olan Atmacalar, 2 kadın üzerinden yapılmak istenen planı bozarak 3 zanlıyı tek tek yakalayarak gözaltına aldı.

 2 Kadın üzerinden yapılan planı Atmacalar bozdu…

Haber: Kasım ŞAHİN

2 kadını otele götürmek bahanesiyle ormanlık alana götürüp gasp süsü vermek isteyen üç kafadarın ilginç planını Atmacalar bozdu. Yapılan çalışma kapsamında, İstanbul'dan Bolu'ya gelen T.K. ve T.M.'yi kaçırarak gasp ve tehdit ettiği iddia edilen N.D., S.A. ve Ö.D. isimli 3 kişi gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Buradaki ifadelerinde, İstanbul'dan gelen 2 kadının, kendilerini gezdirmesi için K.İ.'yi aradığını, K.İ'nin şehir dışında olduğu için kadınları terminalden alması ve gezdirmesi için kendisini aradığını söyleyen, N.D. isimli şüpheli, "Kadınları terminalden alarak bir arkadaşımın boş evine götürdüm. Bu esnada, S.A. ve Ö.D.'ye de haber vererek, İstanbul'dan iki kadın geldiğini bu kadınlarla vakit geçirmek isteyenlerin eve gelmesini istedim. Evin önüne gelen S.A. ve Ö.D. kadınları bir arabaya bindirip ormanlık alana götürmemi istedi. O esnada benim kullandığım aracın önünü keserek, hem kadınları kaçırdılar, hem de benim cep telefonumu aldılar.  Ben de bu olaydan sonra onları takip ederek onlarla birlikte ormandaki eve gittim. Burada kadınları tehdit ederek çantalarındaki paraları ve altınları aldık. Kadınları, polise haber vermemeleri şartı ile D-100 karayolu üzerinde bir yere bıraktık" dedi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından, yağma, gasp, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve tehdit suçlarından tutuklanma talebi ile adliyeye sevk edildi. Zanlıların iki kadının çantası bulunan altın ve 500 TL para ile kimlikleri de aldıkları belirlendi.


Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128