2. KOMANDO TUGAYI DİSNEYLAND VE FİLM SETİ OLUYOR

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerin en büyüğünü açıkladı. Başkan Yılmaz, 2. Komando Tugayının bulunduğu araziyi en kısa zamanda Bolu Belediyesi envanterlerinin içersine sokulacağını belirterek; “Bu arazi bizim olunca o bölge çocuklarımız için en büyük eğlence merkezi haline gelecek. Yani Disneyland’ı Bolu’ya getireceğiz. Ayrıca, aynı bölge içerisine Türk Sinema Sektörüne en büyük katkıyı da biz yapacağız. Bölgeye çok sayıda film setleri ve platolar oluşturacağız” dedi.

2. KOMANDO TUGAYI DİSNEYLAND VE FİLM SETİ OLUYOR

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, son günlerde yaşanan darbe girişimleri nedeniyle tüm halkın çok tedirgin olduğunu ve aynı zamanda Türk halkının ne kadar güçlü bir halk olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ne kadar güçlü bir devlet olduğunu tüm dünyaya gösterdiklerini dile getirdi. Başkan Yılmaz, yaşanan olayların yanı sıra iyi şeylerin de yapıldığını dile getirerek; “Bolu Belediyesi olarak her türlü zorlukların altından kalkacak güçteyiz. Bir taraftan darbecilerle uğraşırken diğer taraftan halkımıza hizmet etmenin onur ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

2. KOMONDA TUGAYINI ALACAĞIZ

Başkan Yılmaz, D-100 karayolunun üzerinde bulunan 2. Komando Tugayı’nın 3 milyon metre kare üzerine kurulu olduğunu ve bu arsayı almak için Genel Kurmay Başkanlığı ile Milli Savunma Bakanlığına müracaatta bulunduklarını belirterek, “Bu yer bizim için çok önemli. Tugayın il dışına çıkmasını ve orada konuşlanmasını istiyoruz. Arsaya da biz talibiz. Şu anda Genel Kurmay ve Milli Savurma Bakanlığı talebimize karşı çıkıyor. Buna karşın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ise bize bir yazı göndererek, “Belediyelerin istediği askeri bölgeler var ise bunları bakanlığımıza bildirin gerekeni yapalım deniliyor” bizde bakanlığa 2. Komando Tugayı için bildirimde bulunacağız. Yani bir bakanlık istemiyor ama bir başka bakanlık istiyor” diye konuştu.

DİSNEYLAND GELİYOR

Başkan Yılmaz, 2. Komando Tugayının yerleşkesinin yaklaşık 3 milyon metrekare olduğunu ve bölgenin en büyük alanı olduğunu da belirterek, Tugay’ın Disneyland gibi olacağını vurgulayarak, “O bölge öyle bir alan olacak ki herkesin dili kaçacak. Bölge çocuklarımızın eğlence merkezi olacak, 24 saat boyunca çocuklarımız burada eğlenecek, yine çocuklarımız için Aquaparklar yapılacak.” Diye konuştu.

TÜRK SİNEMASINA BÜYÜK HİZMET

Başkan Yılmaz, bu güne kadar hiçbir belediyenin başarmadığı bir şeyi Bolu Belediyesi’nin başaracağını da belirterek, “Türk Sinemasına, Türk yönetmenlerine büyük kolaylık sağlayacağız. 2. Komando Tugayı ünlü sinemana platformları gibi olacak. Filmlerin çekildiği son derece modern setler oluşturulacak. Biliyorsunuz bir dönem jaws çok modaydı ve bir çok yerli yabancı turist ABD’ye giderek jaws’ın çekildiği stüdyoları ziyaret ederek, binlerce lira döviz bırakmışlardır. Bolu’da böyle olacak. Bir yönetmen filmine Bolu’da başlayın Bolu’daki platformlarda bitirip gidecek. Bizimde bir çok sinema sanatçımızı görme imkanımız olacak. Bolu aynı zamanda ekonomik bir değere de sahip olacak” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat cakir
Suat cakir - 4 yıl Önce

şaka gibi.askeriye ne hale geldi

aa
aa - 4 yıl Önce

bu rant işi tabii, sen önce delik deşik yolları yapsana. millet demokrasi nöneti tutsun sen otellerde bedia akartürk dinle.

reis
reis - 4 yıl Önce

başka işin yokmu gōzú askerin yerine
diktin zaten şehirin dışında tugay '!artistlik yapma belediyecilik yap

SIRADAKİ HABER