2 TL’lik “Marul” aldı 98 TL para kazandı

Bolu’da bir zanlı gözüne kestirdiği pazarcı kadınlardan aldığı 2 TL’lik marulla dolandırdı. Zanlı Kaçıkçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin başarılı dedektifleri Panterler tarafından Sümer Mahallesi Pazarında, pazarcı bir kadına sahte 100 TL verirken suçüstü yakalandı.

2 TL’lik “Marul” aldı 98 TL para kazandı

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da semt pazarlarının hangi günde kurulduğunu internet sitesinden araştırıp bunları tek tek not edip, üzeride bulundurduğu sahte 100’lerle alış verip yapan Soner A. İsimli zanlı polisleri bile şaşırttırdı. Pazarlarda ekmek parası kazanmak için sabahtan akşama kadar soğukta marul satmaya çalışan köylü kadınlarını gözüne kestiren uyanık zanlı, 2 TL karşılığında aldığı marullara karşılık sahte 100 TL vererek 98 TL geri aldı ve bu yöntemle yüklü miktarda para kazandı.

Sahte 100’lüklerle dolandırıcılık işinin yapıldığı ihbarını alan KOM Şubesinin panterleri Sümer Mahallesindeki semt pazarına giderek pazarcı esnafı kılığına girip daha önceden eşkali belirlenen Soner A.’yı beklemeye başladı. 2 TL karşılığında marul atan yaşlı bir kadının hemen yanına pusu atan ve pazarcı kılığında beklemeye başlayan Panterler zanlının sahte 100 TL ile 2 TL’lilik marulu alırken suçüstü yapıp enseledi.

Daha önceden yaralama suçundan sabıkalı olduğu belirlenen Soner A.’nın üzerinden 10 adet 10 tane sahte 100’lük ile ile birde Bolu’nun semt pazarlarının kurulduğu adres kağıdı ve yüklü miktarda gerçek para  ele geçirildi. Zanlının 2 TL’lik marulları alıp sonra bunları çöpe attığı ve bir marul karşılığı 98 TL kazandığı belirlendi. Soner A., sahte parayla dolandırıcılık yapmak suçundan Savcılığa sevk edildi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128