20 dakikalık yağmur hayatı felç etti

Bolu’da yaklaşık 20 dakika şiddetli bir şekilde yağan yağmur şehri adeta felç etti. Şiddetli yağış nedeniyle Cici Taksi alt geçidi suyla dolarken trafik yavaşladı. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan kanalizasyonlar patladı. Sağlık mahallesinde ise bir vatandaşın evini su bastı.

20 dakikalık yağmur hayatı felç etti

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Dün Bolu’da 20 dakika boyunca aralıksız yağan yağmur hayatı felç etti. Nisan yağmurları derken Mayıs ayında da yağmur yağışları zaman zaman kendisini göstermeye devam ediyor. Dün saat 15.15 sıralarında başlayan şiddetli yağmur yağışı Bolu’yu etkisi altına aldı. İzzet Baysal Caddesi üzerinde yağmur yağışına yakalanan birçok vatandaş ev ve işyerlerinin saçaklarının altına sığınırken, ulaşım da yağan yağmurdan etkilendi.

Yaklaşık 20 dakika süren şiddetli yağmur yağışı nedeniyle Cici Taksi alt geçidi sular altıda kaldı. Atatürk Bulvarı ve diğer ana arterler ise lağım suları altında kaldı. Kanalizasyonlar patlayınca lağım suları sokak aralarını doldurdu.

EVLERİ SU BASTI

Aralıksız ve şiddetli yağan yağmurdan dolayı pek çok mahallede evlerin bodrum katları su altında kaldı. Sağlık mahallesi Sigorta sokakta bulunan bir apartmanın bodrum katında yaşayan Abdullah Gürgen isimli vatandaşın evi sular altında kaldı. Bütün eşyalarını dışarı çıkarmak zorunda kalan vatandaş alt yapı sorununun bir türlü çözülemediğini belirtti. Şiddetli yağan her yağmurda aynı durumu yaşadıklarını belirten Abdullah Gürgen isimli vatandaş sorunlarının çözülmesi için yetkililerden yardım istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
kültür
kültür - 5 yıl Önce

başkan işi biliyor kültür-sağlık mahallelerinden %100 oy almazsa ayıp olur.

murteza
murteza - 4 yıl Önce

bırakın yolları denize dönsün var mı böyle güzel bir şehir 8 yıl yaşadım boluda hiç doyamadım fırsatım olsa bir saniye düşünmeden tekrar yaşamak isterim memleketinizin kıymetini bilin

SIRADAKİ HABER

banner128