20 vatandaşa işitme cihazı verilecek

Bolu Belediyesi ve Duyses firması arasında gerçekleştirilen bir proje ile Bolu’da yaşayan işitme engelli 0-18 yaş arası 20 vatandaşa işitme cihazı hediye ediliyor.

20 vatandaşa işitme cihazı verilecek

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Merkez’de yeni açtığı şubesine açılış töreni gerçekleştirmek yerine Bolu Belediyesi ile ortaklaşa daha anlamlı bir proje hayata geçiren Duyses İşitme ve Tıbbi Cihazlar, Bolu’da bulunan 0-18 yaş arası 20 işitme engelli vatandaşa işitme cihazı hediye ediyor.

Proje kapsamında ilk etapta ulaşılan 3 aileye işitme cihazları Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen tören ile takdim edildi.

EN  BÜYÜK DESTEĞİ BOLU ÇİMENTO VERİYOR

Tören öncesinde bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Sosyal sorumluluk adına Bolulu iş adamlarımızın bu tür hayır işleriyle ilgili davranışları bizleri her zaman gururlandırmıştır. Duyses firmasının sahibi Nazım Kurtoğlu Bey’e de bu davranışları dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Bolu’da sosyal sorumluluk anlamında belediyeye verdiği desteklerden dolayı en büyük firmanın Bolu Çimento olduğunu her zaman her yerde söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim. Bunu söylerken de Duyses Bolu’da bulunan diğer birçok firmaya da işaret vermeye çalışacağız. Çünkü bu tür sorumluluk hareketleri ile hem sıkıntıda olan ailelerimiz, gençlerimiz, çocuklarımız hayat bulmaya çalışıyor hem de belediyemiz çalışıyor. Belediyemiz de tabi bu aldığı katkıları çalışmaları vasıtasıyla vatandaşa yansıtıyor. Bu tür katkıda bulunan tüm firmalarımızı, şahıslarımızı kutluyorum ve Allah onların kazancını artırsın” dedi.

“PROJEYİ HAZİRAN AYI SONUNA KADAR DEVAM ETTİRME KARARI ALDIK”

Duysen firması sahibi Nazım Kurtoğlu ise, şimdilik ulaşılabilen 3 aileye işitme cihazı verebildikleri fakat bu projeden ihtiyacı olan vatandaşların Haziran ayı sonuna kadar faydalanabileceklerini belirterek; “Biz Bolu’da işyerimizi açtığımızda dedik ki açılış yapmaktansa işitme bozukluğu olan 0-18 yaş arası 20 tane çocuğumuza ve gencimize işitme cihazı verelim dedik. Bu projeyi belediyemiz ile birlikte yürüttük ve şu ana kadar 7 tane işitme engelli gencimizi ve çocuğumuz bulduk. Fakat biz gene Haziran ayının sonuna kadar bu projemizi sürdüreceğiz. Haziran ayı sonuna kadar işitme cihazı ihtiyacı olan 0-18 yaş arası gencimiz veya çocuğumuz Bolu Belediyesi’ne başvurarak bize ulaşabilir ve ücretsiz işitme cihazını alabilirler. Bizlere bu projede destek veren başta Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz olmak üzere tüm belediye yetkililerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Duyses firması sahibi Nazım Kurtoğlu’na teşekkür plaketi takdim ederek proje kapsamında ilke etapta ulaşılabilen üç (3) aileye işitme cihazlarını hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128