2011 bizim yılımız olacak

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu belediyesinin 2011 yılı içinde çok sayıda Kültür ve Sosyal etkinliklerin altına imza atacağını söyledi. Bolu Belediyesi’nin 2011 yılı Kültür...

2011 bizim yılımız olacak

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu belediyesinin 2011 yılı içinde çok sayıda Kültür ve Sosyal etkinliklerin altına imza atacağını söyledi.

Bolu Belediyesi’nin 2011 yılı Kültür ve Sosyal etkinlikler kapsamında başlatmış olduğu çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, “Bizler her şeyin en güzelini hak eden Bolu halkı için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şuan şehrin 8 ayrı bölgesinde sabah sporu yapıyoruz. (Atatürk Orman Parkı, Kalıcı Konutlar Deprem Müzesi Önü, Stadyum, Beşkavaklar, Karaçayır, İzzet Baysal Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Sümer Mahallesi, Sağlık Mahallesi ) Ayrıca Tenis ve Voleybol çalışmalarımız da en yakın zamanda başlayacaktır. Kayıtlarımız Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü İmarethane Sosyal Tesisi’nde yapılacaktır” dedi.

 

Atatürk Orman Parkı’nda canlı müzik

    Başkan Yardımcısı Davarcıoğlu ayrıca, “ Atatürk Orman Parkı’nda 24 Haziran’dan itibaren her Cuma 19.30’da canlı müzik yapılmaya başlandı. Yine temmuz ayında Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 77. yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında 17 Temmuz’da Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde “1930’lu yıllarda Bolu” adlı fotoğraf sergisi açılacaktır. BSM-Resim Atölyesi, 1-3 Temmuz 2011 Tarihleri arasında Akçakoca’da gerçekleştirilecek olan “Akçakoca Kültür ve Sanat Şenliği”nde yer alacak. Ayrıca 17 Temmuz için bir de konser düzenliyoruz. Karaçayır’daki Engelsiz Çay Bahçesi’nde ise 24 Temmuz tarihinde başlayacak ve bir hafta sürecek olan film gösterilerimiz olacak” şeklinde konuştu.

 

Gezilerimiz devam ediyor

    Kültür Gezileri kapsamında devam etmekte olan çalışmalarla ilgilide açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Davarcıoğlu, “Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen kültür gezilerimizden Çanakkale gezileri devam etmekte. Ramazan’da yapılacak olan İstanbul gezilerimizin kayıtları da Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü İmarethane Sosyal Tesisi’nde başladı. İlköğretim öğrencilerine düzenlediğimiz Ankara gezilerimize şuan için ara verdik. Ancak okulların açılmasıyla birlikte Ankara gezilerimize de devam edeceğiz. Yine açılacak olan Bilgi Evimiz için kitap toplama kampanyasına devam ediyoruz. Kurmuş olduğumuz Tiyatro Kulübümüze kayıtlarımız devam ediyor. Tiyatro Kulübü çalışmalarına Eski Nikâh Salonu’nda 32 kişi ile başladı” dedi.

 Meslek edindirme kursları için çalışmalarımız devam ediyor

    Bolu Belediyesi’nin İş-kur, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile beraber ortaklaşa açtığı bahçıvanlık ve kuaförlük kursu eğitimlerinin devam ettiğini belirten Davarcıoğlu, “Ayrıca açılacak olan diğer branşlardaki (web tasarımı, autocad) kurslarımız için planlamalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımız kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi için İş-kur’a ve Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü İmarethane Sosyal Tesisi’ne gelip başvuruda bulunabilirler. Ana-Kız Okuldayız Kampanyası kapsamında eğitime destek amaçlı yürüttüğümüz okuma yazma kurslarımız da önümüzdeki dönemde tekrar açılacaktır” diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128