2014 Mevcut Durum Analiz Çalıştayı Gerçekleştirildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü 2014 çalışmalarını değerlendirmek ve 2015 hedeflerinin belirlenmesi amacıyla Sarot Termal Otel Mudurnu’da çalıştay gerçekleştirildi.

 2014 Mevcut Durum Analiz Çalıştayı Gerçekleştirildi

Haber Merkezi

Çalıştay İl Müdürümüz İsmail TAŞ yönetiminde, İl Müdür Yardımcısı Nuri ERİKLİ, İdari ve Mali İşler Şube Müdür Vekili Ahmet SOYDAŞ, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şu Müdürü Alpaslan AKPINAR, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Fulya KARAKOYUNLU, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN, Gıda ve Yem Şube Müdürü Olgun YAZAR, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Fevzi SEYMEN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray KARATEPE, Mudurnu İlçe Müdürü Erdoğan GÜL, Seben İlçe Müdürü Mehmet DİLEK, Kıbrıscık İlçe Müdürü Adnan ÖMEROĞLU, Mengen İlçe Müdürü Rıdvan YILMAZ, Yeniçağa İlçe Müdürü Fahri TETİK, Gerede İlçe Müdürü Mutlu YILDIZ, Göynük İlçe Müdürü İsmail ALTINTAŞ, Dörtdivan İlçe Müdürü Ersin AVCI ve teknik personelin katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye’de sadece ilimizde gerçekleştirilen bu organizasyon sayesinde artı ve eksilerimizin analizi yapılarak gelecek yıl ve yıllar için daha verimli ve sağlıklı çalışmanın sağlanması hedeflenmektedir. İl Müdürü İsmail TAŞ açılış konuşmasında;

“Tarım ve Hayvancılık konusunda en etkin kadro şuan burada bulunmaktadır. Serbest ortamda tartışma kurumsal kanaat ortamı hasıl olmuştur. Buradan çıkan kanaat hepimizi bağlamaktadır. Nadas alanlarını mümkün olduğunca azaltarak tarım alanlarından maksimum verimi sağlamalıyız. Bolu %16’lık kızılcık üretimiyle yurdumuzda ilk sırada patates üretimde ise 4. sırada yer almaktadır. Ayrıca kanatlı üretimde birinci, hindi üretiminde %35 pay ile önemli oyuncu rolünde bulunmaktadır. 41 milyonluk kanatlı broiler kapasitesine ve 300 milyon dönemlik kesim kapasitesine sahipken bunun 200-210 milyonunu kullanmaktayız. Dolayısıyla 80-90 milyon daha yeni işletmeler ve mevcut işletmelerin kapasite arttırımıyla açığı kapatmalıyız. Kümes yapımında kırsal kalkınmanın verdiği %50’lik hibe uygulamasında evraklarda eksiklik olmadığı takdirde projenin geçmemesi için sebep bulunmamaktadır” dedi.

 Açılış konuşmasının ardından İl Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin oluşturduğu çalışma grupları 2014 analiz ve sorunlarını değerlendirdi. Yapılan değerlendirmenin ardından sorunlar belirlenerek için çözüm yolları belirlendi. Oldukça verimli geçen çalışma grupları uygulamasını takiben ikinci gün ortak kanaat, değerlendirme oturumu gerçekleştirildi. Çalıştayın ikinci günü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı  Mehmet Ünal YILMAZ teşrif ederek incelemelerde bulundu.

Oturumda söz alan Mehmet Ünal YILMAZ’da konuşmasında; “Öncelikle bu çalıştay için sizi tebrik ediyorum. İletişim kabiliyetinin geliştirilmesi ve yapılan işin kişiler bazında kalmasından ziyade paylaşımı ile mümkündür. Birimler arası ortak sorunlara karşı alternatif çözüm yollarının çıkması açısından  bu çalıştay çok önemli ve isabetli. Günü kurtarmaktan ziyade vizyonumuzu yaptığımız işe uyarlayarak hareket etmeliyiz. Devletimizi G20’nin ilk 5’ine girmesi bu vesileyle mümkün olacaktır. Bu doğrultuda başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

YILMAZ ayrıca ilçe müdürlüklerinin çalışmaları hakkında bilgiler alarak sağlıklı sayısal veriler için İlçe Müdürlüklerinin çalışmalarının önemine dikkat çekti. 2014 sorunlarının çözüm yollarının belirlenip 2015 vizyonumuzun oluşturulduğu çalıştay İl Müdürü İsmail TAŞ’ın tebrik ve teşekkürleriyle son buldu.     

 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2014, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128