2015 Yılı Dünya Çevre Günü Etkinlikleri

5 Haziran Dünya Çevre Günü, ülkemizde ve dünyada çevre korumacılığının yaygınlaştırılması, çevresel kalitenin iyileştirilmesi ve aktif katılımın sağlanmasını hedefleyen ulusal ve küresel-bilinçlendirme günü olarak kabul edilmektedir.

2015 Yılı Dünya Çevre Günü Etkinlikleri
Bu çerçevede çevrenin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi ve kamuoyunun çevre konusunda duyarlılığının geliştirilmesi amacıyla Dünya Çevre Günü İlimizde çeşitli etkinliklerle değerlendirilecektir. Gerçekleştirilecek olan etkinlikler aşağıda belirtilmiştir;

Haziran 2015 Çarşamba günü;

Saat 10.30’da Kent Meydanı’nda düzenlenecek olan törene Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesinde yer alan okul öncesi, ilkokul ve ortaokulların çevre kulüplerinde yer alan öğrencileri, sorumlu öğretmenleri ve idarecileri ile diğer davetliler katılacaklardır.

Programda;

Açılış Konuşmaları,

Halk Oyunları Gösterisi ve Müzik Dinletisi,

Bolu Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen “Atık Pil Toplama Kampanyası” ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “En Temiz Okul”, “En Çevreci Bahçe” yarışmaları ile ÇEP Projesinde dereceye giren okullar ve öğrenciler için ödül töreni düzenlenecektir.

• Törenin ardından Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde Behiye Baysal İlkokulu-Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu tarafından düzenlenen Atık Materyal Sergisi’nin açılış töreni ve kokteyl düzenlenecektir.

Haziran 2015 Perşembe günü;

At Yaylasında yapılacak olan uçurtma şenliği, piknik ve çevre temizliği etkinliğine sorumlu öğretmenleri nezaretinde Çevre Eğitimi Projesinde yer alan okulların çevre kulüplerinde görevli öğrencileri ve diğer davetliler katılacaklardır. Katılacak olan öğrenci gruplarını, öğretmenleri, görevlileri ve diğer davetlileri götürüp getirmek üzere Bolu Belediyesince otobüs görevlendirilecektir. Otobüsler Valilik yanından (Askerlik Şubesi altı) At Yaylasına saat 10.30’ da hareket edecektir.

Yapılacak olan etkinliklere tüm halkımız davetlidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128