2015 Yılı Yaz Kur’an Kurslarının Açılış Programı Yapıldı

2015 Yılı Yaz Kur’an Kurslarının başlaması nedeniyle Bolu Müftülüğü Bölge Yatılı Kur’an Kursunda açılış programı gerçekleştirildi.

2015 Yılı Yaz Kur’an Kurslarının Açılış Programı Yapıldı

Programa; İl Müftüsü İzani Turan, İl Müftü Yardımcısı Dr. Halil Taşpınar, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü İhsan Subaş, Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Beşir Karahasanoğlu, kurs yöneticileri ve öğreticileri, veliler ve öğrenciler katıldılar.

Program Kurs öğrencisi Muhammet Metin’in K. Kerim tilaveti ile başladı. K. Kerim tilavetinden sonra Kurs Yöneticisi Halil Ulutürk 2015 Yılı Yaz K. Kursları ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Beşir Karahasanoğlu bir konuşma yaptı Karahasanoğlu konuşmasında: “Sayın veliler çok güzel bir yoldasınız. Sizi ve çocuklarınızı tebrik ederim. Teknoloji çok gelişti. Fakat buna ters oranla insanlık yönünden sınıfta kalıyoruz. Bu yüzden yaz Kurslarının önemi çok büyük. Sizlerde çocuklarınızı kurslara yazdırdıktan sonra mutlaka takip edin. En azından her hafta sonu eve geldiğinde o hafta içinde neler yaptığını sorun. Kurslarımıza gelerek bizlerle irtibata geçin. Beraberce çalışırsak geleceğimiz olan çocuklarımızı memlekete faydalı birer birey olarak yetiştirme şansımız olur. Hepinize teşekkür ederim.” dedi.

 

İl Müftüsü İzani Turan ise yaptığı konuşmasında: “ Ramazanın şu ilk günlerinde hepiniz hoş geldiniz. Evimizin bereketi, göz aydınlığımız olan yavrularımız ile bizi buluşturan Yüce Allaha sonsuz şükürler olsun. Şöyle bir bakıyorum da sizde ve öğrencilerimizde bir heyecan hissediyorum. Kurslarımız resmen başlamış durumda. Bu yüzden konuşma zamanı değil iş üretme, icraat yapma zamanı. Bizler icraatlarımızla konuşmalıyız.  İcraatlarımızla milletimizin arzu ve istekleri istikametinde faaliyetlerimizi yürütmeliyiz.

 

Bu yıl Yaz Kursları 22.06.2015 -21.08.2015 tarihleri arasında iki ay boyunca devam edecektir. Bütün sıkıntıların ve meselelerin ilacı Kur’an-ı Kerimdir. Kur’an’ın yegâne içilip şuurlandırıldığı yer K. Kurslarıdır. Bu 2 aylık kısacık dönem bile çocuklarımızın geleceği için çok belirleyici olacaktır. Son olarak sizlere Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez’in selamlarını iletiyorum.  Yaz K. Kurslarımızın hayırlara vesile olması dileklerimle Allaha emanet olun” diyerek sözlerini tamamladı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2015, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128