2015’de otobüslerde Bolu Kart geçerli olacak

Bolu Belediyesi Halk otobüslerinde bulunan elektronik ödeme sistemi protokolü imzalandı.2015 yılı itibariyle otobüslerde yeni sistem devreye girecek. E Kent firması tarafından hazırlanan “Bolu Kart” yeni yıl itibariyle geçerli olacak.

 2015’de otobüslerde Bolu Kart geçerli olacak

Haber Merkezi

 

Bolu Belediyesi tarafından ulaşımın tek çatı bir çatı altında toplanmasının ardından bir yenilik de elektronik ödeme sisteminde yapıldı.2015 yılının ilk günü itibariyle devreye girecek yeni sistem için Bolu Belediyesi E-Kent firması ve Aktif Bank arasında protokol imzalandı.

Protokol İmza töreninde konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “2015 yılı itibariyle ulaşım sistemiz komple sıfırdan revize ediliyor. Önceden bildiğiniz gibi birçok birliklerle kent ulaşımının sürdüğü yer şuan tek bir çatı altında yeni bir sisteme geçiyoruz.

Ayrıca yeni araçlar engellilerinde rahat binip inebilecekleri bir sistemde. İnşallah yılbaşı itibariyle yeni bir sistem girecek. Vatandaşlarımızın daha uygun şartlar altında ulaşım hizmetini sağlamak için bu çalışmaya girdik.

Yılbaşından sonraki yeni uygulamada sıkıntılar yaşandığında vatandaşlarımızın bizi uyarmasını ve sistemi revize edip en hatasız hale dönüştürmenin yollarını bulma konusunda bize destek olmalarını istiyoruz. Amacımız hatasız bir sistemi yürütmek istiyoruz.  Vatandaşlarımız daha konforlu, daha güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlayacaklardır. Yaptığımız anlaşmanın Bolu’ya hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Başkan Yılmaz protokol imza töreninin ardından Belediye önünde 2015 yılında hizmete girecek yeni Belediye Halk otobüsünde Bolu kartla ilk elektronik ödemeyi gerçekleştirdi. Ayrıca yeni sistemdeki Halk otobüslerinin tamamında bulunan engelli rampaları tanıtılarak engelli vatandaşlar tarafından test edildi. 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128