2016-2017 Mesleki Eğitim Kursları Kayıtları Başlıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Bilecik, Düzce, Elazığ, Kastamonu, Mersin-Silifke ve Sivas illerinde bulunan El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüklerine, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için kursiyer alınacak.

2016-2017 Mesleki Eğitim Kursları Kayıtları Başlıyor

Haber: Aysun BEYKOZ

El Sanatları Eğitim Merkezlerimizde Kilim-Halı Dokuma, Yöresel Bez Dokuma, Ahşap oyma (mobilyacılık), Taş İşleme (mermer) Dikiş-Nakış, Konfeksiyon, Gümüş İşleme, Restorasyon vb. konularda hem 4-6 ay süreli parasız yatılı meslek eğitimi kursları verilecek, hem de kısa süreli meslek eğitim kursları açılacaktır. El Sanatları Eğitim Merkezlerimizde gerçekleşen bu kursların bazıları İŞKUR tarafından desteklenmektedir. İŞKUR tarafından desteklenen, süresi 6 aya kadar olan kurslarımızda; Bakanlığımız ve İŞKUR tarafından ortaklaşa imzalanan protokol gereğince, kursiyerlerimiz, günlük harçlık, iş kazası ve iş riskine karşı sigorta imkanından yararlanacaktır.

Bu kurslara katılmak isteyen çiftçilerimiz başvuru formlarını Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzden temin edebilir.

El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlükleri yönetmeliğinin ilgili hükümleri El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlükleri eğitim konuları, kapasiteleri ve kursiyerlerde aranacak şartlar ekteki linklerde belirtilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER