2016 yılının ilk toplantısı yapıldı

Bolu İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu’nun 2016 yılının ilk toplantısı Bolu Valisi Aydın Baruş Başkanlığında yapıldı.

2016 yılının ilk toplantısı yapıldı

Valilik Yedigöller Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Çetinkaya, DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, DSİ 53. Şube Müdürü Abdulla Özüpek,  ile kurul üyesi kurumların müdür ve yetkilileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, “Havza Yönetim Heyetlerinin Teşekkülü, Görevleri, Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Tebliğ” gereğince İl Taşkın Koordinasyon Kurullarının lağvedilerek yerine kurulan İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu’nun toplanmaya başladığını söyledi. Kurulun görevinin Bakanlıkça hazırlanacak havza, taşkın ve kuraklık yönetim planları için gerekli katkıları sağlamak, havza koruma eylem planları, havza, taşkın ve kuraklık yönetim planlarının il bazında uygulanmasını sağlamak, içme ve kullanma suyu kaynaklarının korunmasına yönelik çalışmaların takibini yapmak ve hazırlanan özel hükümlerin il bazında uygulanmasını sağlamak olduğunu dile getiren Dündar, kurulun çalışmalarını raporlar halinde üst kurula sunulacağını kaydetti.

Yüksek Kimyager Fikriye Baltacı ise Bolu ve Sakarya Havzaları Su Kalitesi ile ilgili sunumunda, su kalitesi nasıl ölçülür, su kalitesi izleme çalışmaları, su analiz laboratuarları, Bolu ili su kalite izleme istasyonları, kirliliğe etki eden baskı ve etkiler ile su çerçeve direktifi hakkında katılımcılara bilgiler katardı.

Toplantıda son olarak ise DSİ 53. Şube Müdürü Abdulla Özüpek, Taşkınlar ve alınan önlemler ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124