banner120

“220 projenin planlamasını yaptık”

2021 yılı KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı Bolu Valisi Ahmet Ümit’in başkanlığında gerçekleştirildi. İl genelinde tamamlanan ve devam etmekte olan KÖYDES yatırımları değerlendirildi.

“220 projenin planlamasını yaptık”

Haber: Uğur Balaban

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in başkanlığında İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı İlhan Turgut, Kaymakamlar, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli katıldı.

Toplantıda, kaymakamlar tarafından ilçelerde, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli tarafından Merkez ilçede tamamlanan ve devam eden KÖYDES yatırımları hakkında bilgiler verildi.

“BİRÇOK YATIRIM BOLULU VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNULDU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde 2005 yılında başlatılan KÖYDES projesi kapsamında Bolu'ya 2021 yılına kadar 218 milyon TL ödenek aktarıldığını belirten Bolu Valisi Ahmet Ümit, "KÖYDES kapsamında İlimize tahsis edilen ödeneklerle yapılan birçok yatırım Bolulu vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.

“BOLU’YA ÖNEMLİ BİR KAYNAK AYRILDI”

2021 yılı KÖYDES yatırımları için ilimize 34 milyon 174 bin TL ödenek tahsis edildi. 2021 yılı başında devletimiz tarafından imkânlar ölçüsünde vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek ve hizmet götürmek amacıyla Bolu’ya önemli bir kaynak ayrıldı. Bu kaynağın ihtiyaçlar doğrultusunda ilçelerimize tasnifini gerçekleştirdik.

“İL GENELİNDE 220 PROJENİN PLANLAMASINI YAPTIK”

İl genelinde içme suyu, yol, küçük ölçekli (tarımsal) sulama projeleri, atık su vb. projelere öncelik verdik. KÖYDES ödeneğiyle il genelinde 220 projenin planlamasını yaptık. Bu projelerin birçoğu tamamlandı, devam eden projelerimizi de yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Bütün yatırımları hassasiyetle takip edip kontrollerini bizzat mahallinde yapacağız. Projelerimiz başarıyla devam etmekte ve belirlenen sürelerde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

Talimatlarıyla KÖYDES ödeneklerinin ilimize tahsisine katkıları dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, planlamalara destekleri için merkezde Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, yerelde Vali Yardımcımıza, Kaymakamlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanımıza, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Ahmet Ümit, 2021 Yılı KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı sonrası Kaymakamlarla biraraya gelerek Kaymakamlara ilçelerde yürütülen yatırımların hassasiyetle takip edilmesi ve mahallinde gerekli kontrollerin yapılması talimatını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124