23 Nisan coşkusu stadyuma sığmadı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 93. Yıldönümü İlimizde coşkuyla kutlandı.

 23 Nisan coşkusu stadyuma sığmadı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilk tören Anıtpark'ta düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan'ın iki öğrenci ile birlikte Anıt’a çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı ile Bayrakların göndere çekilmesi ile Anıtpark'ta düzenlenen tören sona erdi. Anıt Park’taki törenin ardından Atatürk Stadyumu’nda yapılan törene Vali İbrahim Özçimen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bilgehan Saymaz, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunması ve Bayrakların göndere çekilmesi ile başlayan program öğrenciler tarafından Protokole saygı buketi sunulması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan "Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk tarafından, geleceğimizin teminatı olarak görülen çocuklarımıza armağan edilen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milli egemenlik kavramının, bir defa daha milletçe anlam ve öneminin kavranacağı bir bayramdır. 23 Nisan, Türk Milletinin emperyalist devletlerin her türlü işgal, baskı ve zulmüne karşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, Türk Milletinin hür ve bağımsız olduğunu, tüm dünyaya haykırdığı, milli egemenliğimizin pekiştirildiği gündür" dedi. Abant Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Aslıhan Erturan'ın tüm öğrenciler adına konuşması ile Köroğlu Ortaokulu öğrencilerinden Rabia Acar tarafından "Egemenlik ve Bayrak" şiiri okumasının ardından Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Jimnastik gösterileri ile devam etti."Milli Egemenlik" konulu İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri arası resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini ve hediyelerini Vali İbrahim Özçimen verdi.Öğrenci gruplarının yapmış olduğu Bolu Yöresi Halkoyunları gösterisi ile Türkiye’nin çeşitli yörelerine ait halk oyunları ve dans gösterileri beğeni ile izlenerek büyük alkış aldı.

Programın sonunda gösteri grubundaki tüm öğrencilerin sahada Türk bayrağını açarak yapmış oldukları final gösterisi ise seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2013, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER