23 Nisan okullarda coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 50. Yıl ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen etkinlikle coşkuyla kutlandı.

23 Nisan okullarda coşkuyla kutlandı

Haber: Semih BAYKAL

Bu yıl 96’ncısını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 50. Yıl ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulun öğrencilerin hazırladıkları etkinlikle coşkuyla kutlandı. 50. Yıl ortaokulunda etkilikler okulun spor salonunda gerçekleştirilirken, Cumhuriyet ilkokulunda etkinlikler okulun bahçesinde düzenlendi. İlk Olarak 50. Yıl ortaokulu spor salonunda kutlanan etkinlikler 5’nci sınıf öğrencileri Alime Merve Türk ve Emirhan Güleç’in sunumuyla Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra 5-E sınıfından Zeynep Mumcu günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Mumcunun konuşmasının ardından 5-A sınıfından İrem Karanlıkoğlu ve Gülbahar Öztürk ‘Bayram Edin Çocuklar’ adlı şiiri okudular. Şiirin ardından 5-H sınıfından Burak Semih Sargın ve Ayşe Yağmur Terzibaş Bayramımız var adlı şiiri okudular. Daha sonra 23 Nisan Oratoryosu sahne aldı. 23 Nisan Oratoryosu’nun gösterisinin ardından 23 Nisan Piyesi sahne aldı ve etkinliğe katılan veliler, öğretmenler ve öğrenciler doyasıya gülüp eğlendi.

70 KİŞİLİK KORO HEM EĞLENDİ HEM EĞLENDİRDİ

50. Yıl ortaokulunun spor salonunda düzenlenen etkinliklerde son olarak sahneye 5,6 ve 7’nci sınıf öğrencilerinden oluşan 70 kişilik koro sahne aldı. 70 kişilik koronun şefliğini okulun müzik öğretmeni Barış Tombul Meterelliyos yaparken, bağlamada yine okulun müzik öğretmeni Özgür Volkan Kurtoğlu ve piyano’da yine okulun müzik öğretmenlerinden Özlem Erten vardı. Günümüzü popüler müziklerini söyleyen 70 kişilik koro hem etkinliğe katılan öğretmen, öğrenci ve velileri eğlendirdi. Hem de kendileri de eğlendi.

ÖĞRENCİLER, ÖĞRETMENLER VE VELİLER OKUL BAHÇESİNDE DOYASIYA EĞLENDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Cumhuriyet İlkokulunda da bir dizi etkinlik düzenlendi. Okulun bahçesinde düzenlenen etkinliklerde minik öğrenciler, dans gösterileri ve piyes gösterileri düzenlendi. Minik öğrenciler dans gösterinde ve piyes gösterilerinde ellerinden türk bayrağını hiç düşürmediler. Minik öğrencilerin bu gösterileri etkinliğe katılan veliler, öğretmenler ve öğrenciler tarafında büyük alkış aldı. Etkinliğe katılanlar bu yıl 96’ncısını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu doyasıya yaşadı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2016, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128